Pasaulyje

2019.09.06 13:22

Honkongo vadovė žada, kad kontroversiško įstatymo atšaukimas – tik pirmas žingsnis

ELTA2019.09.06 13:22

Honkongo vadovė Carrie Lam penktadienį teigė, kad šią savaitę paskelbtos priemonės, turėsiančios mieste atkurti tvarką, yra tik pirmas žingsnis. Apie tai pranešė „Reuters“.

C. Lam taip pat sakė nesutinkanti su finansinių paslaugų įmonės „Fitch“ paskelbtu Honkongo kredito reitingo mažinimu.

Honkongas vėl rengiasi šiam savaitgaliui numatytoms demonstracijoms, protestuotojai grasina trikdyti eismą ir blokuoti visus į oro uostą vedančius kelius, taigi C. Lam nuosprendis visiškai atšaukti ekstradicijos įstatymą patenkino tikrai ne visus aktyvistus.

„Keturiomis priemonėmis siekiame žengti žingsnį į priekį – padėti Honkongui išeiti iš aklavietės, – reporteriams sakė pietiniame Kinijos Guangsi regione viešinti Honkongo vadovė. – Smurto negalime sustabdyti staiga“.

Trečiadienį C. Lam oficialiai paskelbė atšaukianti ekstradicijos įstatymą, kuris leistų įtariamuosius teisti žemyninėje Kinijos dalyje, ir paskelbė tris kitas priemones, esą palengvinsiančias krizę.

Pekino remiama vadovė teigė nesutinkanti su „Fitch“ įmonės sprendimu sumažinti miesto kredito reitingą. C. Lam taip pat tvirtino, jog kai kurie aktyvistų reikalavimai, pavyzdžiui, atšaukti kaltinimus, mestus jėgą naudojusiems protestuotojams, pažeidžia įstatymus.

Protestai Honkongą krečia jau tris pastaruosius mėnesius, kai kurios miesto vietos paralyžiuojamos dėl protestuotojų ir policijos susidūrimų.

Apie Honkongo klausimą kalbėjo ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel, kai Pekine susitiko su Kinijos premjeru Li Keqiangu. Kanclerė teigė, kad yra būtina surasti taikų problemos sprendimą.

„Noriu pabrėžti, kad Honkongo piliečių teisės ir laisvės privalo būti užtikrintos“, – sakė A. Merkel.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt