Pasaulyje

2019.09.06 09:50

Kanados premjeras Trudeau kaltina Kiniją, kad ji užsiima „įkaitų diplomatija“

ELTA2019.09.06 09:50

Kanados premjeras Justinas Trudeau apkaltino Pekiną naudojantis „savavališkais sulaikymais“ kaip įrankiu politiniams tikslams pasiekti.

Pasak jo, Vakarų sąjungininkai nerimauja dėl tokios Pekino strategijos, kurią apžvalgininkai vadina „įkaitų diplomatija“.

Kanados santykiai su Kinija pablogėjo po vienos iš „Huawei“ vadovų Meng Wanzhou sulaikymo pagal JAV arešto orderį pernai gruodį.

Vos po devynių dienų Kinijoje buvo sulaikyti du kanadiečiai – buvęs diplomatas Michaelas Kovrigas ir verslininkas Michaelas Spavoras. Kinija kanadiečius kaltina šnipinėjimu, Vakaruose šie sulaikymai vertinami kaip atsakas į Meng Wanzhou sulaikymą.

Kinija yra sulaikiusi ir daugiau užsieniečių, kuriuos kaltina šnipinėjimu ar bandymu pavogti valstybės paslaptis.

„Savavališki sulaikymai siekiant politinių tikslų, tarptautinių ar vidaus politikos, kelia nerimą ne tik Kanadai, bet ir visiems mūsų sąjungininkams“, – „Toronto Star“ sakė J. Trudeau.

J. Trudeau teigimu, įvairios šalys, tarp jų – Didžioji Britanija, Prancūzija, Vokietija ir Jungtinės Valstijos, „pabrėžė, kad tai nėra tinkamas elgesys tarptautinėje bendruomenėje, nes visi yra susirūpinę dėl tų pačių Kinijos spaudimo taktikų“.

„Turime išsiaiškinti, kaip bendrauti su jais, tačiau negalime į tai žiūri

me pro rožinius akinius. Kinija laikosi visiškai kitokių taisyklių ir principų nei mes Vakaruose“, – tvirtino Kanados premjeras.

Šią savaitę pasirodė vienas Kanados ir Kinijos santykių atšilimo ženklas – šalys nominavo naujus ambasadorius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.