Naujienų srautas

Pasaulyje2019.09.06 08:29

Erdoganas grasina Europai pabėgėliais, jei Turkija nesulauks didesnės paramos

BNS 2019.09.06 08:29

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas ketvirtadienį perspėjo, kad jo šalis pradės leisti Sirijos pabėgėliams bėgti į Europą, jei Ankara nesulauks didesnės tarptautinės paramos.

Turkija, kurioje yra daugiau kaip 3,6 mln. Sirijos pabėgėlių, neseniai ragino sukurti „saugią zoną“ Sirijos šiaurės rytuose, į kurią galėtų grįžti pabėgėliai.

Jei tokios saugios zonos nebus, Turkija „bus priversta atverti duris“, sakė R. T. Erdganas ir pridūrė: „Arba paremiate, arba – jei neparemsite – atsiprašom, bet galime pakelti tik tiek.“

„Ar nešime šią naštą vieni?“ – klausė jis, sakydamas kalbą Ankaroje. R. T. Erdoganas teigė, kad Turkija pabėgėliams išleido 40 mlrd. dolerių (36,2 mlrd. eurų), ir kritikavo Vakarus, ypač Europos Sąjungą, dėl netesimų pažadų.

Pagal 2016 metų susitarimą ES pažadėjo Ankarai 6 mlrd. eurų mainais į griežtesnę pabėgėlių, keliaujančių per Turkiją į Europą, kontrolę, bet R. T. Erdoganas sakė, kad kol kas gauti tik 3 mlrd. eurų.

Europos Komisijos atstovė Natasha Bertaud vėliau ketvirtadienį tai paneigė ir žurnalistams Briuselyje sakė, kad ES pagal susitarimą skyrė Turkijai 5,6 mlrd. eurų, o „likutis turi būti skirtas netrukus“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi