Pasaulyje

2012.06.14 09:55

Rusija raginama būti ryžtingesne dėl padėties Sirijoje

ELTA2012.06.14 09:55

Tarptautinė bendruomenė didina spaudimą Rusijai, kad ši pakeistų savo nuomonę dėl Sirijos, praneša BBC. Kelios valstybės perspėja, kad Sirija yra ant pilietinio karo slenksčio.

Tarptautinė bendruomenė didina spaudimą Rusijai, kad ši pakeistų savo nuomonę dėl Sirijos, praneša BBC. Kelios valstybės perspėja, kad Sirija yra ant pilietinio karo slenksčio.

JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton perspėjo Maskvą, kad ši rizikuoja netekti įtakos Artimuosiuose Rytuose, jei nesiims konstruktyvesnių veiksmų.

Prancūzija nori, kad Sirija būtų priversta laikytis Jungtinių Tautų (JT) ir Arabų Lygos atstovo Kofi Annano pasiūlyto taikos plano. Bet Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas tvirtino, kad Maskva neleis Sirijoje sankcionuoti karinės intervencijos. Kita JT Saugumo Tarybos narė – Kinija – tikriausiai taip pat nepalaikytų tokio Saugumo Tarybos sumanymo.

S. Lavrovas, kuris ketvirtadienį Afganistane susitiks su Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretoriumi Williamu Hague`u, atmetė galimybę pagal JT Chartijos septintojo skyriaus nuostatas priversti Siriją laikytis K. Annano taikos plano.

Trečiadienį Teherane Rusijos užsienio reikalų ministras reporteriams sakė, kad Rusija negali ignoruoti to, kas atsitiko Libijoje, kai buvo leista imtis veiksmų pagal JT Chartiją ir NATO „ignoravo“ JT rezoliucijas.

Dėl klaidingai išverstų S. Lavrovo komentarų kilo grėsmė, kad padidės diplomatiniai nesutarimai tarp Rusijos ir JAV. Irano žiniasklaida citavo S. Lavrovą, kuris neva sakė, kad amerikiečiai tiekė ginklus Sirijos sukilėliams. Rusijos užsienio reikalų ministerija vėliau pabrėžė, kad ministras kalbėjo apie JAV ginklų tiekimą „į tą regioną“. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt