Naujienų srautas

Pasaulyje2019.09.04 19:43

ES abejoja, kad iki spalio 31-osios įmanoma pasiekti naują „Brexito“ susitarimą

BNS 2019.09.04 19:43

Vienas aukšto rango šaltinis Europos Sąjungos institucijose trečiadienį pažėrė abejonių dėl britų premjero Boriso Johnsono vilčių kitą mėnesį sudaryti naują „skyrybų sutartį“ su Bendrijos lyderiais, kol Jungtinė Karalystė neišstojo iš bloko.

Londone tvyrant politiniam chaosui, B. Johnsonas pareiškė, kad siektų naujo ar pakoreguoto pasitraukimo iš ES susitarimo per spalio 17–18 dienomis Briuselyje vyksiantį Bendrijos viršūnių susitikimą.

Tačiau minėtas ES pareigūnas pabrėžė, kad bloko lyderiai derybų su Londonu užduotį yra patikėję Europos Komisijai. Ji savo ruožtu suformavo „Brexito“ darbo grupę, kuriai vadovauja aukšto rango pareigūnas Michelis Barnier.

„Lyderiai niekuomet nesiderėjo tiesiogiai su JK premjeru dėl „Brexito“. Pagal sutartį JK nė nedalyvauja, kai 27 ES [šalių] lyderiai aptarinėja „Brexitą“, – sakė šaltinis naujienų agentūrai AFP po susitikimo su ES ambasadoriais.

„Prielaida, kad vos per kelias dienas gali būti pateiktas siūlymas, kuris iki spalio pabaigos būtų suderintas, patvirtintas per viršūnių susitikimą ir ratifikuotas EP (Europos Parlamento) bei JK parlamento, švelniai tariant, panaši į gana didvyrišką prielaidą“, – AFP sakė tas šaltinis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi