Pasaulyje

2019.09.04 16:10

Gydytojai ištyrė, kodėl apako 17-metis – kalti bulvių traškučiai, batonas ir gruzdintos bulvytės

LRT.lt 2019.09.04 16:10

Paauglys iš Didžiosios Britanijos apako, nes ilgą laiką valgė vien gruzdintas bulvytes, bulvių traškučius ir batoną, nurodoma viename medicinos žurnale publikuotame tyrime, rašo „CNN“.

Maistui išrankaus, todėl regėjimo netekusio paciento atvejį ištyrė Bristolio universiteto mokslininkai. Apie netinkamos mitybos keliamus pavojus medikai įspėjo ir kitus asmenis.

Pacientas gydytojams pasakojo, kad nuo tada, kai pradėjo lankyti pradinę mokyklą, jis valgė vien gruzdintas bulvytes, bulvių traškučius, baltą duoną ir perdirbto kumpio griežinėlius bei dešreles. Kaip nurodoma pirmadienį žurnale „Annals of Internal Medicine“ publikuotoje ataskaitoje, kitų maisto produktų vengdavęs vaikinas pirmą kartą pas gydytojus apsilankė būdamas 14-os. Tada jis skundėsi jį varginančiu nuovargiu, rašoma „CNN“.

Vaikinas nevartojo jokių vaistų, jo kūno masės indeksas ir ūgis buvo normalus, nerodė jokių apie netinkamą mitybą signalizuojančių simptomų.

Tačiau gydytojai ištyrė, kad vaikino kraujyje yra mažas vitamino B12 kiekis ir jis serga mažakraujyste. Pacientą medikai gydė paskirdami vitamino B12 injekcijas, jam patarė sureguliuoti mitybos įpročius, rašo „CNN“.

Silpstanti rega ir klausa

Po metų vaikinas pradėjo jausti, kad ima silpnėti jo klausa ir rega, tačiau gydytojams šių sutrikimų priežasties rasti nepavyko.

Vaikino rega labai susilpnėjo, kol galiausiai sulaukęs 17-os jis apako. Kaip nurodė Bristolio universiteto ekspertai, gydytojai ištyrė, kad pacientui trūksta vitamino B12, vario ir seleno, jo kraujyje rastas didelis cinko kiekis. Jo organizme taip pat pastebėtas sumažėjęs vitamino D kiekis ir kaulų tankis, praneša „CNN“.

Anot gydytojų, tokiomis aplinkybėmis prarasto regėjimo pacientui atgauti nebepavyksta.

Šį atvejį ištyrę Bristolio medicinos mokyklos ir akių klinikos ekspertai teigia, kad pacientui pasireiškė netinkamos mitybos sukelta optinė neuropatija – regos nervo disfunkcija.

Išsivysčiusiose šalyse šį sutrikimą dažniausiai sukelia žarnyno problemos arba vaistai, trukdantys įsisavinti tam tikras maisto medžiagas. Ligą retai kada sukelia netinkama mityba, kadangi tokių šalių gyventojams netrūksta maisto, rašoma „CNN“.

Tačiau kai kuriose šalyse, kur prastą mitybą sukelia vyraujantis skurdas, karai ar sausra, netinkamos mitybos sukelta optinė neuropatija pasireiškia daugiau gyventojų, nurodoma gydytojų pranešime, kurį cituoja „CNN“.

Sutrikimą galimą išgydyti, jei gydymas pradedamas ankstyvoje stadijoje. Tačiau jei laiku nesiimama jokių veiksmų, žmogus gali apakti.

„Rega labai smarkiai paveikia mūsų gyvenimo, išsilavinimo, darbo, socialinių ryšių ir emocinės sveikatos kokybę“, – „CNN“ sakė Bristolio medicinos mokyklos ir Bristolio akių klinikos oftamologė ir šios ligos atvejo tyrimo autorė Denize Atan.

„Šis atvejis išryškina mitybos daromą įtaką regėjimui ir fizinei sveikatai ir pabrėžia faktą, kad suvartojamų kalorijų kiekis ir KMI nėra patikimi mitybos lemiamos būklės rodikliai“, – kalbėjo ji.

Gydytojai įspėjo, kad tinkamu vitamino B12 kiekiu organizme pasirūpinti labai svarbu ir veganiškos mitybos šalininkams.

Kraštutinis pavyzdys

Londono karališkojo koledžo mitybos ir dietologijos profesorius Tomas Sandersas šį atvejį vertina kritiškai ir teigia, kad išvados apie ligą buvo padarytos remiantis paties paciento komentarais apie jo mitybos įpročius. Anot gydytojo, nebuvo atsižvelgta į kitus ligą lemiančius veiksnius, pavyzdžiui, genetinius sutrikimus ar aplinkos daromą poveikį, rašo „CNN“.

„Vitamino B12 trūkumas gali sukelti optinę neuropatiją, tačiau labai keista, kad pacientui nustatytas tam tikrų maisto medžiagų trūkumas, kadangi jis vartojo gyvulinės kilmės produktų. Pavyzdžiui, kumpis ir dešrelės yra puikūs vitamino B12 šaltiniai“, – teigė jis organizacijai „Science Media Centre“.

Tyrime nedalyvavęs Londono imperatoriškojo koledžo mitybos ir dietologijos profesorius Gary`s Frostas „CNN“ teigė, kad atvejis, kai Jungtinės Karalystės gyventojas maitinasi taip prastai, jog jam ima trūkti tam tikrų mikroelementų, yra neįtikėtinai retas.

„Nors tai ir kraštutinis pavyzdys, jis įrodo, kaip svarbu tinkamai ir įvairiai maitintis, kad organizmas gautų pakankamai maisto medžiagų ir mikroelementų, reikalingų sveikam vystymuisi“, – kalbėjo G. Frostas.