Naujienų srautas

Pasaulyje2019.09.04 15:01

Baltarusijos prezidentas pareiškė: šalyje nebus Rusijos raketų, per bandymus žūsta šimtai žmonių

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka pareiškė, kad nedislokuos savo šalyje Rusijos vidutinio nuotolio raketų net ir žlugus Šaltojo karo laikų INF sutarčiai tarp Maskvos ir Vašingtono. 

Praėjusią savaitę A. Lukašenka priėmė aukščiausią šiame amžiuje pareigūną iš JAV – prezidento patarėją nacionaliniam saugumui Johną Boltoną.

Be kitų temų, pasak Amerikos analitikų, svečias galėjo paraginti Minską neleisti Rusijai panaudoti Baltarusijos savo karinėms reikmėms, ypač kai baigiami planai padidinti Pentagono pajėgas Lenkijoje.

Maskva ir Minskas yra sujungę dalį pajėgų, bet A. Lukašenka nenusileido Kremliaus spaudimui Baltarusijoje steigti naują Rusijos oro pajėgų bazę.

Baltarusijos vadovas antradienį paminėjo ir naujų raketų bandymus su šimtais aukų, nors žinoma tik apie branduolinį incidentą šiaurės Rusijoje, kur skelbta tik apie septynis žuvusius.

„Reali galimybė, kad ši ginkluotė pasirodys mūsų tykioje ir ramioje Europoje, yra tiesus kelias į įtampos augimą ir naują ginklavimosi varžybų etapą. Jos jau prasidėjo, ir yra labai sparčios. Pagrindinės šalys taip skubina šį procesą, kad bandant naujus ginklus žmonės žūva tiesiog dešimtimis ar šimtais. Baltarusija buvo visateisė Vidutinio nuotolio raketų sutarties narė, mes iš jos nesitraukėme. Ir neketiname gaminti ar dislokuoti šių raketų, jei nebus grėsmės mūsų saugumui. Tokios padėties kol kas nėra. Tikiuosi, ir nebus“, – pareiškė A. Lukašenka.

Plačiau žiūrėkite reportaže nuo 9:03 min.

Žinios. Politinė krizė Honkonge priartėjo prie atomazgos – autonomijos vadovė atsiima prieštaringąjį ekstradicijos įstatymą
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi