Pasaulyje

2019.09.04 12:22

Šaltiniai: von der Leyen Europos komisarų komandą skelbs ateinančią savaitę

ELTA2019.09.04 12:22

Būsimoji Europos Komisijos (EK) pirmininkė Ursula von der Leyen ketina pristatyti savo eurokomisarų komandą jau kitos savaitės pradžioje.

Apie tokius planus susitikime su vokiečių europarlamentarais prasitarė pati U. von der Leyen, teigia du susitikime dalyvavę „Politico“ šaltiniai.

„Susitikime atrodė, kad tai bus pirmadienį, vėliausiai antradienį“, – sakė vienas U. von der Leyen susitikimo su Vokietijos Krikščionių demokratų-krikščionių socialinės sąjungos (CDU/CSU) bloko Europos Parlamento (EP) nariais dalyvis.U. von der Leyen atstovai savo r

uožtu tvirtino, kad eurokomisarams skirtų portfelių paskelbimas kitos savaitės pradžioje yra įmanomas, jei „Italija iki to laiko pateiks“ savo kandidatūrą į eurokomisaro postą.

Šiuo metu Italija yra vienintelė šalis, nepateikusi kandidato į Komisijos narius.

Pasak šaltinių, susitikime U. von der Leyen sakė besitikinti, kad Italija, kurios Vyriausybė šiuo metu yra formuojama iš naujo, savo kandidatą ar kandidatę pateiks ketvirtadienį.

U. von der Leyen taip pat atskleidė, kad du Komisijos pirmininkės pavaduotojai bus atsakingi už klimato ir skaitmenizacijos sritis.

Liepos viduryje naująja EK pirmininke tapo buvusi Vokietijos gynybos ministrė U. von der Leyen.

Dabartinės EK įgaliojimai baigsis 2019 m. spalio 31 d. ir nuo 2019 m. lapkričio 1 d. pradės darbą naujoji Komisija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.