Pasaulyje

2019.09.04 09:45

Po šaudynių JAV prekybos tinklas nepardavinės šovinių, reikalaus į parduotuves nesinešti ginklų

BNS2019.09.04 09:45

Prekybos tinklas „Walmart“ antradienį paskelbė, kad nebepardavinės šovinių pistoletams, revolveriams ir kai kuriems kariško tipo šautuvams, o status quo dėl šaunamųjų ginklų Jungtinėse Valstijose pavadino nepriimtinu.

Sprendimas buvo priimtas praėjus mėnesiui po šaudynių šio tinklo prekybos centre El Pase Teksase, per kurias žuvo 22 žmonės. Vėliau JAV buvo ir daugiau panašių išpuolių, įskaitant septynias gyvybes nusinešusias praėjusio savaitgalio šaudynes Teksaso vakaruose.

„Walmart“ taip pat paskelbė, kad reikalaus klientų į tinklo parduotuves nesinešti šaunamųjų ginklų, nors tokia praktika yra legali daugelyje valstijų.

Bendrovės generalinis direktorius Dougas McMillonas paragino Kongresą ir Baltuosius rūmus priimti „sveiko proto“ priemones, įskaitant griežtesnį ginklus perkančių asmenų biografijos tikrinimą, bet užsiminė, kad jo prekybos milžinė toliau pardavinės sportinius ir medžioklinius šautuvus.

„Kaip matėme anksčiau, šie siaubingi įvykiai nutinka, o paskui dėmesys nuslūgsta. Neturėtume leisti, kad taip nutiktų, – sakoma D. McMillono pareiškime. – Kongresas ir administracija turėtų veikti.“

„Walmart“ žingsniai toli gražu neprilygsta visiškam ginklų pardavinėjimo draudimui, kurio siekia kai kurie ginklų kontrolės šalininkai, bet yra reikšmingi turint omenyje šios bendrovės dydį ir žinomumą daugelyje JAV bendruomenių.

„Walmart“ – didžiausias pasaulyje prekybos tinklas, kurio būstinė įsikūrusi Arkanzase – turi daugiau kaip 4,7 tūkst. parduotuvių visoje Amerikoje. Daug jų yra konservatyviuose regionuose, kur jaučiamas tvirtas politinis nepritarimas ginklų kontrolei.

Socialiniame tinkle „Twitter“ antradienį po pietų plito boikotuoti prekybos milžinę raginanti grotažymė #boycottwalmart. Tuo metu ginklų kontrolės propaguotojai, tokie kaip ne pelno organizacija „Everytown for Gun Safety“, sveikino „Walmart“ sprendimą.

JAV Nacionalinė šaulių asociacija (NRA) smerkdama „Walmart“ žingsnį pareiškė, kad bendrovė pasidavė „prieš ginklus nusistačiusio elito spaudimui“.

„Eiles „Walmart“ [parduotuvėse] greitai pakeis eilės prie kitų mažmenininkų, kurie labiau remia pagrindines Amerikos laisves“, – sakoma NRA pareiškime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt