Naujienų srautas

Pasaulyje2019.09.03 18:17

Johnsonas prarado daugumą parlamente

atnaujinta 18.31
ELTA 2019.09.03 18:17

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas prarado daugumą Bendruomenių Rūmuose. Konservatorių deputatas Philipas Lee antradienį perėjo į proeuropietiškų liberaldemokratų frakciją.

Ph. Lee valdančiąją frakciją paliko prieš lemiamą kovą parlamente dėl ginčytinų B. Johnsono „Brexito“ planų.

Savo žingsnį parlamentaras argumentavo B. Johnsono „Brexito“ politika. Tai esą nebuvo lengvas sprendimas, nes jis konservatorių partijos nariu buvo 27 metus. Ph. Lee priėjęs išvadą, kad daugiau nebegalįs tarnauti savo rinkėjams ir šaliai kaip konservatorių partijos atstovas, teigiama jo premjerui adresuotame laiške.

Tik kelias savaites premjero poste esantis B. Johnsonas su savo konservatoriais ir jų partnere Šiaurės Airijos DUP partija pastaruoju metu turėjo tik vieno balso persvarą Bendruomenių Rūmuose. Kaip jis dabar ketina įgyvendinti savo ginčytiną liniją „Brexito“ ginče su ES, neaišku. Vis dėlto daugumos praradimas nereiškia, kad jis iš karto turi atsistatydinti.

Bendruomenių Rūmai antradienio popietę susirinko į pirmąjį savo posėdį po vasaros atostogų. Opozicija ir valdančiosios partijos maištininkai mėgins pakeisti vyriausybės „Brexito“ kursą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi