Pasaulyje

2019.09.03 17:50

Baltijos jūroje prasideda NATO pratybos, dalyvauja ir Lietuva

BNS2019.09.03 17:50

Daugiau nei 40 karinių laivų iš 18 šalių antradienį dalyvauja Baltijos jūroje vykstančiose NATO pratybose „Šiauriniai krantai“ (Nothern Coasts), pranešė Aljansas.

Danijos sąsiauriuose ir pietvakarinėje Baltijos jūros dalyje – tarp Vokietijos Kylio uostamiesčio ir Danijai priklausančios Bornholmo salos – rengiamos pratybos truks iki rugsėjo 19 dienos. Iš viso jose dalyvaus maždaug 3 tūkst. karių.

„Baltijos jūra yra gyvybiškai svarbi Šiaurės Atlanto aljansui, jos krantuose yra šešios NATO valstybės, – sakė Aljanso atstovė Oana Lungescu. – „Šiaurinių krantų“ [pratyboms] jau 13 metų. Deja, saugumo padėtis regione pablogėjo dėl Rusijos įvykdytos neteisėtos Krymo aneksijos ir užsitęsusio jos karinio potencialo didinimo.“

Atstovė pridūrė, kad „NATO atsako į agresyvius Rusijos veiksmus, didindama patruliavimą regiono vandenyse ir oro erdvėje, taip pat daugiau nei 4,5 tūkst. karių dislokavimu Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje ir Lenkijoje“.

Pratybos „Šiauriniai krantai“ Baltijos jūroje reguliariai vyksta nuo 2007 metų. Pagal pratybų scenarijų, pramanyta valstybė pareiškia teritorines pretenzijas į Baltijos jūroje esančias salas, o jos karinio jūrų laivyno pajėgos kelia grėsmę laivybos laisvei. Pasinaudodamos JT mandatu NATO sąjungininkių pajėgos ir jų partneriai bandys atkurti laivybos laisvę.

Pratybose dalyvauja kariai iš Belgijos, Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Danijos, Italijos, Kanados, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Nyderlandų, Norvegijos, JAV, Suomijos, Prancūzijos, Kroatijos, Šveicarijos, Švedijos ir Estijos.

Į pratybas taip pat bus įtraukti NATO priešmininių laivų pirmosios grupės laivai, povandeninis laivas, keletas sraigtasparnių ir patrulinis lėktuvas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt