Pasaulyje

2019.09.03 11:54

Rusijoje tinklaraštininkas dėl tviterio žinutės nuteistas kalėti 5 metus

atnaujinta 12.01
BNS 2019.09.03 11:54

Rusijos teismas antradienį skyrė penkerių metų įkalinimo bausmę tinklaraštininkui, socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbusiam žinutę, kurioje buvo raginama susidoroti su teisėsaugos pareigūnų vaikais, pranešė naujienų agentūros.

Maskvos Presnios apylinkės teismas pripažino Vladislavo Sinicos kaltę pagal kaltinimus ekstremizmu ir nusprendė, kad jis turi atlikti penkerių metų laisvės atėmimo bausmę pataisos kolonijoje, iš teismo rūmų pranešė trys pagrindinės Rusijos naujienų agentūros.

V. Sinica pripažintas kaltu pagal Rusijos baudžiamojo kodekso straipsnį dėl neapykantos ir priešiškumo teisėsaugos pareigūnų atžvilgiu kurstymo naudojantis internetu. Teismo nurodymu jis buvo areštuotas rugpjūčio 5 dieną.

Pirmadienį kaltintojai teisme prašė skirti tinklaraštininkui šešerių metų laisvės atėmimo bausmę.

Tyrėjai nurodo, kad šių metų liepos 31 dieną V. Sinica naudodamasis pseudonimu „Maks Steklov“ tviteryje ragino žmones „imtis neteisėtų smurtinio pobūdžio veiksmų prieš teisėsaugos organų darbuotojų vaikus“.

Teisme sprendžiant tinklaraštininko arešto klausimą tyrėjas aiškino, kad „pagal V. Sinicos parodymus jis pripažino neapykantą ir priešiškumą kurstančių užrašų paskelbimo savo paskyrose faktą“, bet „kaltės nepripažino“.

V. Sinica procesą pavadino absurdu, o jo advokatas sakė, jog minimos atsakovo žinutės internete akivaizdžiai rodo, „kad tai ne ką nors kurstantys raginimai, o pamąstymai apie tai, kaip galėtų būti“.

Apklausos protokolas rodo, kad V. Sinica tyrėjams aiškino paskelbtose žinutėse neketinęs „skelbti grasinimų konkretiems asmenims“.

Tinklaraštininkas žurnalistams po teismo posėdžio sakė ketinantis apskųsti nuosprendį.