Pasaulyje

2019.09.03 09:47

Atvira liepsna degusiame JAV laive jau rasti 25 žuvusieji, dar 9 žmonės dingę

BNS 2019.09.03 09:47

Prie Kalifornijos krantų pirmadienį priešaušriu užsidegus ir nuskendus komerciniam nardytojų laivui, žuvo mažiausiai 25 ir dingo dar devyni žmonės.

JAV Pakrančių sargybos pareigūnas Matthew Krollas pirmadienį vakare sakė, kad žuvo 25 žmonės. Penki iš šešių laivo „Conception“ įgulos narių išsigelbėjo sušokę į pripučiamą valtį, kurią nuplukdė prie netoliese buvusio pramoginės žvejybos laivo „The Grape Escape“.

Iš pradžių gelbėtojai nelaimės vietoje prie Šventojo Kryžiaus salos 145 km į šiaurės vakarus nuo Los Andželo surado keturis žuvusius žmones, o dar 16 žuvusiųjų iš vandens buvo ištraukti vėliau. Pakrančių sargyba nurodė, kad surasti dar penki žuvę žmonės, bet jų palaikų negalima paimti dėl nesaugių sąlygų po laivu, kuris nuskendo maždaug 18 m nuo kranto.

Pareigūnai devynių dingusių žmonių ketina ieškoti visą naktį.

„Visi turėtume būti pasirengę... blogiausiai baigčiai“, – spaudos konferencijoje sakė Pakrančių sargybos kapitonė Monica Rochester.

Keturių iš pradžių surastų žuvusiųjų sužeidimai atitinka nuskendimo požymius, sakė M. Krollas.

Kol kas neaišku, kada bus galima paimti jūros dugne esančius žuvusiuosius ir kada narai galės apieškoti laivo vidų.

Laivas yra apvirtęs, palyginti seklioje vietoje, kur jį judina bangos, sakė Santa Barbaros apygardos šerifas Billas Brownas.

Tyrėjai dar nenustatė 23 m laive kilusio gaisro, kuris buvo išplukdęs akvalangininkus į trijų dienų ekskursiją po Sąsiaurio salų nacionalinį parką, priežasties.

„Conception“, kurio uostas buvo Santa Barbaroje, priklausė šiame mieste įsikūrusiai, 1974-aisiais įsteigtai kompanijai „Truth Aquatics“. Dave'as Reidas, kuris su žmona Terry Schuller vadovauja povandeninių kamerų gamybos verslui ir yra plaukęs „Conception“ bei kitais dviem „Truth Aquatics“ laivais, sakė, kad šiuos tris laivus laikė vienais geriausių ir saugiausių.

Gaisras „Conception“ kilo maždaug 3 val. 15 min. vietos (13 val. 15 min. Lietuvos) laiku, kai keleiviai buvo po deniu esančiame salone, miegoti skirtoje zonoje. Penki „Conception“ įgulos nariai nemiegojo ir kilus gaisrui išsigelbėjo.

Su įnirtingu gaisru kovojo ugniagesių komandos su sraigtasparniais ir laiveliais, JAV Pakrančių sargybos kateris.

Tačiau gaisras ir didžiulis karštis neleido ugniagesiams patekti į laivą ir patikrinti, ar jame dar yra gyvų žmonių, o paskui laivas nuskendo. Gelbėjimo operaciją dar labiau komplikavo tirštas rūkas ir vietos atokumas.