Naujienų srautas

Pasaulyje2019.09.02 17:07

Maskvos teismas nepakluso prokurorui: neleis atimti protestuose dalyvavusių vaikų

BNS 2019.09.02 17:07

Maskvos teismas pirmadienį atmetė prokuroro prašymą iš tėvų atimti du mažamečius rusų vaikus, įskaitant kūdikį, už tai, kad tėvai juos pasiėmė į opozicijos mitingą.

Prokuratūra prašė teismo atimti iš Jelenos ir Piotro Chomskichų tėvų teises, rugpjūčio 3 dieną tėvams į opozicijos protestą sostinėje atėjus su savo trejų metų ir trijų mėnesių dukrelėmis.

Tačiau Maskvos Nikulinsko rajono teismas pirmadienį šią bylą atmetė, pasibaigus uždaram teismo posėdžiui sakė mergaičių tėvas.

„Jie neatims iš mūsų mūsų vaikų“, – žurnalistams pareiškė Piotras Chomskichas. Tačiau, pasak vyro, šeima buvo oficialiai perspėta „pakeisti savo elgesį“.

Poros advokatė Tatjana Sustina nurodė, kad įspėjimą užginčys.

„Iš esmės jiems uždrausta dalyvauti mitinguose su savo vaikais“, – sakė ji žurnalistams.

Pasak teisininkės, jeigu ateityje tėvai bent prisiartins prie opozicijos protestuotojų, jie gali netekti savo vaikų globos.

Prokurorai prašė, kad tris vaikus auginanti pora netektų tėvystės teisių į dvi mergaites, kartu su jais buvusias mitinge.

Jie taip pat prašė atimti tėvystės teises iš Olgos ir Dmitrijaus Prokazovų, atsivedusių savo vienerių metų sūnų į liepos pabaigoje vykusią protesto akciją.

Maskvos Lefortovo rajono teismas pirmadienį surengė parengtinį bylos nagrinėjimą.

Pastarosiomis savaitėmis tūkstančiai protestuotojų išėjo į Maskvos gatves protestuoti prieš valdžios sprendimą neleisti opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno bendražygiams dalyvauti ateinantį sekmadienį vyksiančiuose rinkimuose į Maskvos dūmą.

Valdžia dėjo pastangas šiuos protestus numalšinti.

Keliolikai žmonių gresia laisvės atėmimo bausmė už dalyvavimą „masiniuose neramumuose“ ir policijos pareigūnų užpuolimą.

Opozicija kaltina valdžią pradėjus „politinio teroro“ kampaniją, kuria siekiama užgniaužti naują protestų bangą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi