Pasaulyje

2019.09.02 16:22

Prie Kalifornijos užsidegus ir nuskendus nardytojų laivui žuvo 8, dingo dar 26 žmonės

atnaujinta 06.31
LRT.lt, BNS2019.09.02 16:22

Prie Kalifornijos krantų pirmadienį užsidegus ir nuskendus komerciniam nardytojų laivui, žuvo aštuoni žmonės ir dingo dar 26, kurie taip pat tikriausiai žuvo, pranešė pareigūnai.

Baiminamasi, kad daug laive esančių žmonių žuvo.

Ugniagesiai susirinko įvykio vietoje prie Šventojo Kryžiaus salos netoli Santa Barbaros, bet gaisras ir didžiulis karštis neleido jiems patekti į 23 m ilgio laivą ir patikrinti, ar jame dar yra gyvų žmonių.

„Šiuo metu nežinau apie jokius išgyvenusius žmones“, – televizijai CNN sakė JAV Pakrančių sargybos pareigūnas Aaronas Bemisas. Jis pridūrė, kad dar per anksti patvirtinti aukų skaičių.

Pasak pareigūno, gaisras kilo maždaug 3 val. 15 min. vietos (13 val. 15 min. Lietuvos) laiku, kai keleiviai buvo po deniu esančiame salone, miegoti skirtoje zonoje.

Penkiems įgulos nariams, kurie buvo kabinoje ant denio, pavyko ištrūkti iš laivo, bet triume buvusių tikriausiai 34 žmonių likimas nežinomas, sakė A. Bemisas.

„Gaisras buvo toks intensyvus, kad net jį užgesinus iš tikrųjų kol kas negalėjome įlipti į laivą ir, žinote, ieškoti gyvųjų“, – sakė jis.

Pasak A. Bemiso, ugnis buvo nuslopinta kelis kartus, bet vėl įsiplieksdavo, tikriausiai dėl laive esančio degalų kiekio.

Ventūros apygardos atstovas Billas Nashas CNN sakė, kad tikriausiai žuvo daug žmonių.

„Tai didelis laivas ir žinome, kad yra daug aukų. Tikslaus skaičiaus nežinau“, – sakė B. Nashas.

Pakrančių sargyba anksčiau pranešė anksti pirmadienį pasiuntusi „keletą gelbėtojų brigadų kartu su vietos agentūros komandomis“ padėti akvalangininkų grupę gabenančiam laivui, įstrigusiam netoli Šventojo Kryžiaus salos.

Laivas „Conception“ ilgąjį JAV Darbo dienos, švenčiamos pirmąjį rugsėjo pirmadienį, savaitgalį plukdė akvalangininkus į Sąsiaurio salas prie Pietų Kalifornijos krantų.

Rasti 8 kūnai

Priešaušriu 23 m laive „Conception“ kilus gaisrui keleiviai liko įkalinti laivo triume.

Ugniagesių komandos su sraigtasparniais ir laiveliais, JAV Pakrančių sargybos kateris kovojo su įnirtingu gaisru į nardymo ekspediciją aplink Šventojo Kryžiaus salą netoli Santa Barbaros išplaukusiame laive.

Tačiau gaisras ir didžiulis karštis neleido jiems patekti į laivą ir patikrinti, ar jame dar yra gyvų žmonių, o paskui laivas nuskendo. Gelbėjimo operaciją dar labiau komplikavo tirštas rūkas.

„Buvo paimtos keturios žuvusios aukos, – spaudos konferencijoje sakė Santa Barbaros apygardos šerifas Billas Brownas. – Per gelbėjimo ir palaikų paėmimo darbus įvykio vietoje, vandenyno dugne šalia laivo, pastebėtos dar keturios aukos.“

Pasak B. Browno, 26 žmonės šiuo metu laikomi dingusiais.

Laivą eksploatavo Santa Barbaroje įsikūrusi kompanija „Worldwide Diving Adventures“, kuri savo interneto svetainėje nurodo tokias ekspedicijas rengianti nuo 1972 metų.

Šį savaitgalį laivas išplaukė šeštadienį 4 val. ryto, o parplaukti turėjo pirmadienį 17 valandą. Jame buvo įrengta dešimtys nedidelių gultų žmonėms miegoti.

Ekspedicijos organizatoriai žadėjo daug galimybių pamatyti spalvingų koralų ir įvairių kitų jūros gyvūnų.