Pasaulyje

2019.09.02 14:07

„Katastrofiško uragano“ Bahamose padariniai: apgadino 13 tūkst. namų

BNS 2019.09.02 14:07

Uraganas „Dorian“ padarė „didelės žalos“ visose Bahamose, kur galėjo būti smarkiai apgadinta ar sugriauta 13 tūkst. namų, pirmadienį pranešė Raudonasis Kryžius.

„Dar nematome viso paveikslo, kas įvyko“, – sakoma Tarptautinės Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio Judėjimo federacijos Nepaprastųjų padėčių operacijų centro Ženevoje vadovo Sune Bulowo pareiškime.

„Tačiau aišku, kad uraganas „Dorian“ padarė katastrofišką poveikį“, – sakė jis ir pridūrė: „Numatome, kad bus dideli pastogės poreikiai, taip pat trumpalaikės ekonominės paramos poreikis, kaip ir švaraus vandens bei medicininės pagalbos [poreikis].“

Iki 5 kategorijos sustiprėjęs uraganas „Dorian“ Bahamas įnirtingais vėjais ir liūtimis talžė sekmadienį, griaudamas namus ir miestelius. Uraganas slinko link JAV pakrančių, kur šimtams tūkstančių žmonių buvo nurodyta evakuotis.

Pranešimų apie nukentėjusius žmones Bahamų salyne kol kas nebuvo.

Raudonasis Kryžius taip pat perspėjo, kad per didelius potvynius Abako salose sūriu vandeniu galėjo būti užteršti šuliniai.

Organizacija nurodė iš savo pagalbos stichinių nelaimių atvejais fondo skyrusi 250 tūkst. Šveicarijos frankų (230 tūkst. eurų) pradiniam atsakui į krizę ir tam, kad maždaug 500 šeimų būtų suteikta laikina pastogė.

„Dorian“, kurio nešamų vėjų greitis siekė 295 km per val., krantą pasiekė Abako salose Bahamų šiaurės vakaruose. Tai buvo galingiausia audra, kada nors pasiekusi šią Karibų salų grandinę.

Po kelias dienas trukusios nervingos nežinios dėl uragano tolimesnio kelio, JAV pietryčiuose esančios Floridos, Džordžijos ir Pietų Karolinos valstijos galiausiai nurodė pakrančių gyventojams evakuotis. Masinė evakuacija gali paveikti šimtus tūkstančių žmonių.

Amerikos Raudonasis Kryžius apskaičiavo, kad maždaug 19 mln. žmonių gyvena rajonuose, kuriuos galėtų paveikti audra. Nurodoma, kad potencialiai 50 tūkst. žmonių Floridoje, Džordžijoje ir Pietų Karolinoje gali reikėti laikino prieglobsčio.

Kaip nurodė Raudonasis Kryžius, šimtai jo savanorių, transporto priemonių ir daugiau kaip 30 sunkvežimių su pagalbos kroviniais mobilizuojama siekiant padėti uragano kelyje atsidūrusiems žmonėms.