Pasaulyje

2019.09.02 12:14

„Įvykdęs savo misiją“ atsistatydina Sakartvelo premjeras Bachtadzė

atnaujinta 14.32
BNS2019.09.02 12:14

Sakartvelo premjeras Mamuka Bachtadzė pirmadienį paskelbė, kad atsistatydina iš savo posto. Savo „Facebook“ paskyroje jis pareiškė, kad traukiasi iš pareigų, nes mano jau įvykdęs savo misiją.

M. Bachtadzė sakė, kad jo paskyrimo premjeru praėjusiais metais tikslas buvo sukurti strateginius rėmus tolesniam šalies vystymuisi.

„Strateginiai vystymosi rėmai sukurti, įdiegti. Taigi, priėmiau sprendimą trauktis iš šių pareigų, nes manau, kad savo misiją šiame etape jau įvykdžiau“, – pareiškė jis.

M. Bachtadzė nurodė, kad liks valdančiosios partijos „Sakartvelo svajonė“ nariu.

Nuo praėjusių metų birželio vyriausybei vadovavęs M. Bachtadzė taip pat padėkojo už „paramą ir pasitikėjimą“ milijardieriui verslininkui Bidzinai Ivanišviliui, partijos „Sakartvelo svajonė“ lyderiui, laikomam vienu įtakingiausių žmonių šalyje.

„Galutinai naujo Sakartvelo ministro pirmininko kandidatūra bus įvardyta antradienį, po valdančiosios partijos politinės tarybos posėdžio“, – žurnalistams sakė „Sakartvelo svajonės“ lyderis parlamente Georgijus Volskis.

„Konsultacijos dėl premjero kandidatūros tęsis ir rytoj, po partijos politinės tarybos posėdžio paskelbsime oficialų pareiškimą. Kol kas apie kandidatą kalbėti yra pernelyg anksti ir nekorektiška“, – pridūrė jis.

„Kol kas negalime su 100 proc. tikrumu kalbėti apie būsimus vyriausybės sudėties pakeitimus“, – sakė G. Volskis.

Sakartvelo žiniasklaida pranešė, kad naujuoju premjeru galėtų tapti įtakingas vidaus reikalų ministras Giorgijus Gacharija.

Birželio pabaigoje tūkstančiai žmonių dalyvavo demonstracijose Tbilisyje, kurios kilo vienam Rusijos parlamentarui pasakius kalbą Sakartvelo parlamente. Tai buvo itin provokuojamas dalykas šalims, kurių santykiai tebėra įtempti po trumpo 2008 metų karo.

Demonstracijos išsirutuliojo į platesnį judėjimą prieš B. Ivanišvilį, didelei visuomenės daliai piktinantis jo partijos nesugebėjimu išjudinti sustingusios ekonomikos.

Maskva į protestus, kuriuos vadino rusofobiškais, reagavo tiesioginių skrydžių tarp abiejų šalių sustabdymu.

M. Bachtadzės pirmtakas premjero poste Giorgijus Kvirikašvilis atsistatydino po pustrečių metų darbo, kilus masiniams protestams, kurie pademonstravo didelį jo vyriausybės populiarumo sumažėjimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.