Pasaulyje

2019.09.02 12:05

Po žiauriai numalšintų protestų Honkongo studentai boikotuoja paskaitas

ELTA 2019.09.02 12:05

Pirmadienį šimtai Honkongo studentų ir mokinių pamokas iškeitė į demonstracijas už demokratiją, pranešė „Reuters“. Tai naujausia protesto akcija po savaitgalio, kuris, manoma, buvo žiauriausias per visą trijų mėnesių protestų Honkonge istoriją.

Savaitgalį demonstrantai statė barikadas, mėtė Molotovo kokteilius, o policijos pajėgos atsikirto vandens patrankomis, ašarinėmis dujomis ir guminėmis lazdomis. MTR traukinių vagonuose įvyko vienas iš baisiausių protestuotojų ir policijos susirėmimų.

Prie Honkongo kiniškojo universiteto susirinko šimtai studentų. Pakaitomis jie sakė kalbas iš specialiai paruoštos scenos.

„Atėjau čia tam, kad praneščiau kitiems, jog po vasaros atostogų mes negrįžtame į normalų gyvenimą – turėtume toliau kovoti už Honkongą, – teigė vienas devyniolikmetis, kuris sakė esantis tiesiog Chanas. – Šie protestai privertė mane dar labiau susirūpinti dėl visuomenės klausimų ir dėl tų, kurie neturi balso.“

Socialiniuose tinkluose paviešintose nuotraukose buvo matyti šalia vidurinių mokyklų išsirikiavusių mokinių grupė – jie laikė plakatus. Pradinės mokyklos buvo uždarytos dėl taifūno grėsmės. Pirmadienį buvo pirmoji diena po vasaros atostogų. Honkongo vyriausybės vyriausiasis sekretorius Matthew Cheungas reporteriams sakė, kad mokyklose protestams – ne vieta.

Protestuotojai miestą kvietė dalyvauti visuotiniame pirmadienio streike, bet, panašu, dauguma žmonių po savaitgalio sugrįžo į normalų gyvenimą – parduotuvės liko atidarytos, o gyventojai visame mieste skubėjo į darbus.
Sekmadienį tūkstantinė protestuotojų minia blokavo pagrindinius kelius ir viešojo transporto linijas, jungiančias miestą su oro uostu.

Oro uosto valdžia teigė, kad buvo atšaukti 25 skrydžiai, bet pirmadienį lėktuvai vėl skrido pagal grafiką.