Pasaulyje

2019.09.02 09:56

Saksonijos rinkimuose kraštutinė dešinė sustiprino pozicijas – užėmė antrą vietą

Merkel partija nebendradarbiaus; atnaujinta 10.53
ELTA2019.09.02 09:56

Patvirtinta, kad, suskaičiavus visus balsus, Vokietijos Saksonijoje rinkimus laimėjo Krikščionių demokratų sąjunga (CDU), nors jų reitingai smarkiai krito ir buvo skelbiama, kad rinkimus galėtų laimėti ir kraštutinės dešinės partija „Alternatyva Vokietijai“ (AfD).

Saksonijos premjero Michaelio Kretschmerio partija užsitikrino 32,1 proc. balsų – ši dalis smarkiai sumažėjo, palyginti su 2014 metais surinktais 39,4 proc. Antrą vietą šiemet užėmė AfD, kuri sulaukė netikėtai didelio palaikymo – nors prieš penkerius metus surinko tik 9,7 proc. balsų, šiemet ši dalis išaugo iki 27,5 proc.

Vokietijos Kairiųjų partija liko trečioje vietoje, surinkusi 10,4 proc. rinkėjų balsų, o Vokietijos žaliuosius palaikė 8,6 proc. dalyvavusiųjų.

Centro kairės Socialdemokratų partija (SPD) surinko neįprastai mažą dalį – 7,7 proc. – balsų, o Laisvoji demokratų partija (FDP) vos perlipo 5 proc. barjerą, leidžiantį patekti į parlamentą – už juos balsavo tik 4,5 proc. rinkėjų.

Merkel partija atmeta galimybę dirbti kartu

Vokietijos kanclerės Angelos Merkel centro dešinioji krikščionių demokratų (CDU) partija atmeta galimybę dirbti su kraštutiniais dešiniaisiais, per sekmadienį vykusius rinkimus dviejose rytinėse žemėse sustiprinusiais savo pozicijas.

CDU lyderė Annegret Kramp-Karrenbauer pirmadienį pareiškė, kad sekmadienio rinkimai Saksonijoje baigėsi „sudėtingu rezultatu“.

CDU surinko 32,1 proc. balsų, o kraštutinių dešiniųjų partija „Alternatyva Vokietijai“ (AfD) – 27,5 procento.

Saksonijos žemę valdanti CDU veikiausiai formuos koaliciją su žaliaisiais, o rinkėjų apklausos rodo, kad tokia sąjunga taip pat būtų labiausiai tikėtina, jei vyktų visuotiniai rinkimai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.