Naujienų srautas

Pasaulyje2019.08.31 19:14

Tragedija Prancūzijoje: vyras peiliu ir iešmu puolė žmones – pranešama apie vieną žuvusį

atnaujinta 22.05
LRT.lt, BNS 2019.08.31 19:14

Vienas žmogus žuvo, devyni sužeisti po atakos peiliu Prancūzijos Pietuose esančio Liono priemiestyje, Vilerbane, praneša „Independent“.

Pranešama, kad du vyrai, kurių vienas buvo ginkluotas virtuviniu peiliu, o kitas įrankiu, panašiu į iešmą, puolė netoli metro stoties susirinkusius žmones. Iš pradžių buvo pranešta apie šešis sužeistuosius ir vieną žuvusįjį, tačiau vėliau paaiškėjo, kad sužeisti devyni žmonės, trijų būklė sunki.

Kaip praneša „Independent“, žuvęs žmogus buvo 19 metų vaikinas.

Policija kol kas nepatvirtino, dėl ko kilo incidentas.

Pranešama, kad vienas žmogus sulaikytas, tačiau antrojo įtariamojo vis dar ieškoma. Kaip praneša naujienų agentūra „Reuters“, sulaikytas įtariamasis peiliu puolęs žmones, vis dar ieškomo vyro, apsiginklavusio iešmu. Miesto metro tinklas po įvykio buvo uždarytas.

Įvykio vietoje buvęs naujienų agentūros AFP žurnalistas matė greitosios pagalbos automobiliu išvežamą kūną ir ant žemės likusius kraujo pėdsakus.

Kaip praneša „The Washington Post“, tarnybos neatskleidžia daugiau įvykio detalių ar motyvo, o vieno iš įtariamųjų ieško tik vietinės policijos pajėgos, pasitelkdamos sraigtasparnį. Policijos atstovai, kaip rašo „The Washington Post“, teigia, kad kol kas anksti manyti, kad tai buvo teroro išpuolis.

Atakos metu Lioni meras Gerardas Collombas dalyvavo netoliese vykusiose futbolo rungtynėse. Po išpuolio jis, kaip skelbia „Independent“, sakė: „Išpuolis mane labai sukrėtė. Buvau netoliese, todėl nedelsdamas nuėjau palaikyti aukas, transporto darbuotojus, policiją ir kitas pagalbos pajėgas. Mes turime laukti tyrimo išvadų. Kol jų neturime, nieko negalime pasakyti. Turime išlikti labai atsargūs.“

Pernai gegužę Liono centre detonavus prie vienos kepyklėlės padėtam paketui su bomba buvo lengvai sužeisti 14 žmonių.

Išpuolį įvykdęs jaunas radikalizuotas alžyrietis, suimtas trys dienos po atakos, prisipažino dėl savo veiksmų ir prisiekė ištikimybę džihadistų judėjimui „Islamo valstybė“.

Atnaujinta 22.05

Kaip praneša „The Washington Post“, policija sulaikė afganistanietį, ieškojusį prieglobsčio Prancūzijoje. Pasak pareigūnų, 33 metų Afganistano pilietis kreipėsi dėl prieglobsčio Prancūzijoje ir laukė atsakymo. Kaip rašoma „The Washington Post“, smurtinį išpuolį įvykdęs vyras pareigūnas pateikė prieštaringą informaciją, tačiau kaip du prancūzai pareigūnai sakė „The Associated Press“, neatrodo, kad išpuolis būtų susijęs su terorizmu.

Pranešama, kad trys iš devynių sužeistųjų yra kritinės būklės. Buvo paskelbta antrojo įtariamojo paieška, tačiau pareigūnai sulaikytą Afganistano pilietį, kurio tapatybė kol kas neatskleista, laiko pagrindiniu įtariamuoju. Tiesa, policija vis dar ieško galimų bendrininkų.

Vietos valdžios pirminiuose pranešimuose buvo sakoma, kad policija ieško antro užpuoliko, bet šaltinis policijoje ir prokuratūra vėliau nurodė, kad sulaikytas įtariamasis veikė vienas.

Nacionalinė kovos su terorizmu prokuratūra buvo informuota apie incidentą, bet kol kas šios bylos tyrimo neperėmė.

Išpuolis įvykdytas apie 16 val. 30 min. vietos (17 val. 30 min. Lietuvos) laiku autobusų stotelėje netoli vienos vietos stoties.

Įvykio vietoje buvęs AFP žurnalistas matė greitosios pagalbos automobiliu išvežamą kūną ir ant žemės likusius kraujo pėdsakus.

„57-ojo [autobuso stotelėje] buvo vyras – jis pradėjo švaistytis peiliu visomis kryptimis“, – AFP pasakojo įvykį mačiusi mergina, aptaškyta krauju.

„Jis mėgino smogti, perrėžti pilvą vienam žmogui, – kūkčiodama pridūrė ji. – Jis dūrė vaikinui į galvą, nupjovė ausį moteriai. Ta moteris gulėjo leisgyvė autobuso stotelėj, ir niekas neatėjo jai padėti.“

Galiausiai ji sugebėjo įlaipinti moterį į autobusą, o šis uždarė duris ir nuvažiavo iš įvykio vietos.

„Visur buvo kraujas“, – pridūrė mergina.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi