Pasaulyje

2019.08.31 16:42

JK gyventojai protestuoja prieš Boriso Johnsono sprendimą sustabdyti parlamento darbą

Rūta Androšiūnaitė, BNS2019.08.31 16:42

Įvairiuose Jungtinės Karalystės miestuose šeštadienį vyksta demonstracijos prieš šalies premjero Boriso Johnsono kontroversišką sprendimą prieš pat „Brexit“ kelioms savaitėms sustabdyti parlamento darbą.

Protestai vyksta artėjant įtemptai politinei savaitei, B. Johnsono oponentams ketinant užblokuoti tą jo sprendimą teisme ir priimti teisės aktą, kuris neleistų JK išstoti iš Europos Sąjungos neturinti jokio susitarimo. Be to, gali būti net pabandyta per balsavimą dėl nepasitikėjimo nuversti jo vyriausybę.

Tūkstančiai protestuotojų vėlyvą šeštadienio rytą išėjo į įvairių miestų ir miestelių gatves. Organizatorių teigimu, demonstracijose „#StopTheCoup“ laukiama kelių šimtų tūkstančių dalyvių.

Kairiojo sparno grupė „Momentum“, glaudžiai bendradarbiaujanti su pagrindine opozicine Leiboristų partija, artėjant protestams ragino savo šalininkus „užimti tiltus ir blokuoti kelius“.

Minios žmonių susirinko Mančesteryje, Jorke ir Niukasle šiaurės Anglijoje, Škotijos sostinėje Edinburge ir Belfaste Šiaurės Airijoje. Protestai taip pat planuojami dar maždaug 30 miestų.

Didžiausi protestai vyksta Londone, kur per pietus Dauningo gatvėje susirinko tūkstančiai žmonių su švilpukais ir būgnais bei ES vėliavomis. Jie skanduoja „Gėda, Borisai Džonsonai!“

Protestuotojai taip pat mojavo plakatais, ant kurių buvo užrašyta: „Ginkite demokratiją: priešinkitės parlamento uždarymui“ ir „Pabusk, JK! Arba sveiki atvykę į 1933-ųjų Vokietiją“.

„Sprendimo dėl to, kas nutiks „Brexit“, priimti neturėtų Borisas Johnsonas“, – sakė 71-erių Bernardas Hurley (Bernardas Harlis), atėjęs į demonstraciją prie parlamento.

„Jis atėmė tą sprendimą iš parlamento, o tai yra nedemokratiška“, – kalbėjo jis.

Policijos lydimoje minioje taip pat vaikščiojo keliolika plikai galvas nusiskutusių vyrų su JK vėliavomis, kurie šūkavo: „Ko mes norime? „Brexit“! Kada mes to norime? Dabar.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.