Pasaulyje

2019.08.31 12:34

Maskvoje vėl rengiamas protestas už laisvus rinkimus

Rasa Strimaitytė, ELTA2019.08.31 12:34

Likus savaitei iki vietos valdžios rinkimų Rusijos sostinėje Maskvoje, Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno vadovaujama opozicija šeštadienį vėl rengia protestus už laisvus ir sąžiningus rinkimus. Demonstracijai leidimas nėra išduotas. Todėl, kaip jau ankstesnėmis savaitėmis, tikimasi daugybės sulaikymų.

Viena opozicijos lyderių Liubov Sobol sukvietė žmones į pasivaikščiojimu pavadintą akciją miesto centre. Protestai turėtų prasidėti 14.00 val. Lietuvos laiku. Teisininkė L. Sobol vaizdo įraše sakė: „Mums įstatymas leidžia tai daryti (...) dėl mūsų šalies ateities, dėl mūsų vaikų ir dėl mūsų pačių orumo“.

Prokuratūra įspėjo aktyvistę, kad protestai yra nesankcionuoti. Todėl ji gali būti paraukta atsakomybėn.
Institucijos pastaruoju metu neišdavė leidimo virtinei opozicijos demonstracijų. Leista rengti tik vieną mitingą už miesto centro ribų. Opozicija su tuo nesutiko ir kreipėsi į teismą, tačiau nesėkmingai.

Per nesankcionuotas akcijas policija nuo liepos pabaigos iki rugpjūčio vidurio sulaikė tūkstančius demonstrantų. Tai sukėlė užsienio kritiką. Ir kituose miestuose žmonės, solidarizuodamiesi su Maskvos opozicija, išėjo į gatves.

Opozicija siekia, kad visiems kandidatams būtų leidžiama dalyvauti rugsėjo 8-ąją vyksiančiuose Maskvos valdžios rinkimuose. Vyriausybės kritikai dėl tariamų formalių klaidų nebuvo registruoti. Tarp jų be L. Sobol yra žinomi Kremliaus kritikai Ilja Jašinas ir Dmitrijus Gudkovas. Protestuose demonstrantai reiškia pasipiktinimą ir dėl policijos smurto prieš taikius demonstrantus.

Įtakingiems opozicionieriams buvo skirtos arešto bausmės. Teisėsauga kaltinama taip siekianti neleisti opozicijai prieš rinkimus mobilizuoti dar daugiau žmonių. Rugpjūčio viduryje į nesankcionuotą mitingą Maskvoje susirinko per 50 000 žmonių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.