Pasaulyje

2019.08.30 21:05

Perspėja, kad Italijos naujoji Vyriausybė dar gali subyrėti

BNS 2019.08.30 21:05

Italijos populistinis Penkių žvaigždučių judėjimas (M5S) penktadienį perspėjo, kad jo trapi koalicija su centro kairės Demokratų partija (PD) dar gali subyrėti.

„Arba laikomės susitarimo įgyvendinti mūsų programos punktus, arba sustojame čia pat“, – pareiškė M5S lyderis Luigi Di Maio.

Jei PD, kuri vos prieš kelias savaites dar buvo M5S arši priešininkė, nesutiks vykdyti M5S pagrindinių reikalavimų dėl politikos, „geriau būtų kaip įmanoma greičiau vėl sušaukti rinkimus“, sakė jis.

Tokį perspėjimą L. Di Maio paskelbė po konsultacijų su paskirtuoju premjeru Giuseppe Conte, kuriam pavesta suformuoti naująją vyriausybę, anksčiau šį mėnesį subyrėjus Italijos populistų koalicijai.

„Nesiekiame formuoti vyriausybės bet kokia kaina – laikome kai kuriuos mūsų programos punktus nepakeičiamais“, – patikino L. Di Maio.

PD greitai ir aštriai sureagavo į tokius pareiškimus, o partijos lyderis parlamento žemuosiuose rūmuose Graziano Delrio pažadėjo „ištikimai remti ministro pirmininko Conte pastangas. Vien šios pastangos jau atkūrė pasitikėjimą Italija“.

„Di Maio ultimatumai paskirtajam premjerui yra visiškai nepriimtini“, – nurodė jis.