Naujienų srautas

Pasaulyje2019.08.30 14:55

Paleisti Honkongo aktyvistai: net ir atšaukus protestą, žmonės vis tiek susirinks

ELTA 2019.08.30 14:55

Anksčiau penktadienį suimti Honkongo prodemokratiniai aktyvistai Agnes Chow ir Joshua Wongas pažadėjo ir toliau nepasiduoti. Jie popietę buvo paleisti už užstatą.

„Mums atrodo akivaizdu, kad Pekino režimas ir Honkongo vyriausybė siekia įgyvendinti baltąjį terorą, kad įbaugintų Honkongo žmones ir priverstų ateityje nebedalyvauti socialiniame judėjime, judėjime už demokratiją, – teigė A. Chow. – Bet žmonės nepasiduos ir neišsigąs šio baltojo teroro.“

„Baltuoju teroru“ įprastai vadinamas kruvinas susidorojimas su politiniais disidentais Taivane 1949 metais, po kurio valdančioji Guomindano partija įvedė karo padėtį, galiojusią iki 1987 metų.

J. Wongas prognozavo, kad šeštadienį miesto gyventojai vis tiek susirinks protestuoti, nesvarbu, kad vyriausybei sulaikius abu aktyvistus ir keletą kitų svarbių politinių figūrų, Civilių žmogaus teisių frontas atšaukė planuotąjį mitingą.

„Nesvarbu – jie uždraus protestą, ar ne, suims mane, ar nesuims, žmonės vis tiek ateis į Honkongo protestus“, – sakė J. Wongas. Pasak jo, „Honkongas neturėtų būti valdomas ašarinėmis dujomis“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi