Pasaulyje

2019.08.30 13:57

Ministrai susitarė, kur Lenkijoje bus dislokuoti nauji JAV kariniai daliniai

BNS2019.08.30 13:57

Varšuva ir Vašingtonas susitarė, kur bus laikomi į Lenkiją siunčiami papildomi JAV pajėgų daliniai, penktadienį pranešė Lenkijos visuomeninis radijas.

Pranešime sakoma, kad šias detales telefonu aptarė Lenkijos gynybos ministras Mariuszas Blaszczakas ir JAV gynybos sekretorius Markas Esperis.

Birželį JAV prezidentas Donaldas Trumpas, susitikęs su Lenkijos prezidentu Andrzejumi Duda, paskelbė, kad padidins amerikiečių kontingentą šioje šalyje mažiausiai tūkstančiu karių.

Kartu su NATO pajėgomis Lenkijoje šiuo metu rotaciniu principu tarnauja apie 4,5 tūkst. JAV karių.

Tuo metu D. Trumpas nurodė, kad tie kariai į Lenkiją bus perkelti iš Vokietijos, ir pridūrė, kad Lenkija stato kompleksą kariams apgyvendinti.

D. Trumpas planavo ateinantį savaitgalį atvykti į Lenkijoje vyksiančias Antrojo pasaulinio karo pradžios 80-ųjų metinių minėjimo ceremonijos, bet buvo priverstas atšaukti šį vizitą dėl smarkaus uragano „Dorian“, artėjančio prie Floridos.

Per D. Trumpo vizitą ketinta paskelbti pareiškimų dėl karinių susitarimų, bet M. Blaszczakas nurodė, kad kai kurie susitarimai jau yra sudaryti, nors išsamesnių detalių nepaskelbė.

„Esame pasiruošę paskelbti visuomenei sutartą informaciją dėl vietų, kuriose bus laikomi kariai“, – jis sakė Lenkijos radijui.

Vietoje D. Trumpo į Varšuvą atvyks JAV viceprezidentas Mike'as Pence'as.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.