Pasaulyje

2019.08.30 12:01

Džiaugtis per anksti: apsikeitimas kaliniais tarp Rusijos ir Ukrainos penktadienį neįvyks

atnaujinta 13.40
LRT.lt, BNS 2019.08.30 12:01

Nors keli aukšto rango politikai ir valstybės pareigūnai penktadienį paskelbė, kad Ukraina ir Rusija apsikeis kaliniais, kurių iš viso abejose pusėse per 60, bent jau šiandien tai neįvyks, praneša „Ria Novosti“, remdamasi Ukrainos saugumo tarnybos informacija.

Ukraina ir Rusija padėjo pirmuosius žingsnius apsikeitimo kaliniais procese, tačiau informacija, kad pirmoji grupė sulaikytųjų, kurioje yra ukrainiečių kino režisierius Olehas Sencovas, penktadienį ryte išskrido į Kijevą, pasirodė esanti neteisinga.

Ukrainos prezidentūra penktadienį perspėjo, kad kalinių paleidimo procesas dar nėra užbaigtas ir kad pranešimai apie jo užbaigimą neatitinka tikrovės.

„Tai ne pirmas atvejis, kai matome informacinį chaosą, sukeltą nepatvirtintos informacijos ir daugybe „šaltinių“, – rašoma prezidentūros pranešime.

Naujienų agentūra „Interfax“ taip pat citavo vieną informuotą pareigūną Maskvoje, sakiusį, kad ukrainiečių kalinių paleidimui reikalingi dokumentai tebetvarkomi ir kad šiam procesui dar gali prireikti laiko.

Dalis klaidinančių pranešimų buvo paremti deputatės Anos Islamovos žinute, kuria savo feisbuko paskyroje pasidalijo ketvirtadienį naujuoju Ukrainos generaliniu prokuroru paskirtas Ruslanas Riabošapka. Joje buvo teigiama, kad apsikeitimas kaliniais su Rusija jau prasidėjo.