Naujienų srautas

Pasaulyje2013.01.25 12:26

JAV siūloma uždrausti 150 ginklų modelių

ELTA 2013.01.25 12:26

Praėjus pusantro mėnesio po žudynių Niutauno mokykloje JAV demokratai pateikė Kongresui įstatymą dėl pusiau automatinių ginklų uždraudimo, praneša agentūra AFP. 

Praėjus pusantro mėnesio po žudynių Niutauno mokykloje JAV demokratai pateikė Kongresui įstatymą dėl pusiau automatinių ginklų uždraudimo, praneša agentūra AFP.

Įstatymo projektą ketvirtadienį pristatė senatorė Dianne Feinstein. „Pakaks. Šių ginklų negali būti mūsų miestų gatvėse, mūsų mokyklose, mūsų prekybos centruose, mūsų biuruose ir mūsų kino teatruose“, – sakė ji.

Senatorius Chuckas Schumeris pridūrė, kad šis įstatymas yra „aktualizuota, protingesnė ir stipresnė“ ankstesnio pusiau automatinių ginklų draudimo versija. JAV prezidentas Barackas Obama neseniai paragino Kongresą griežtinti ginklų įstatymus.

Naujasis įstatymas numato daugiau kaip 150 įvairių, daugiausiai pusiau automatinių ginklų gamybos, importo ir pardavimų draudimą. Tarp šių ginklų yra ir „AR-15 Bushmaster“, kuriuo žudikas gruodžio viduryje Niutauno mokykloje nušovė 20 vaikų. Be to, planuojama uždrausti dėtuves su daugiau kaip dešimt šovinių. Remiantis projektu, privatiems asmenims skirti šaunamieji ginklai ateityje negalės taip labai panėšėti į karinius.

D. Feinstein pabrėžė, kad įstatymas nepanaikins konstitucijos įtvirtintos teisės turėti ginklą. Tačiau senatorė tikisi sunkios kovos Kongrese. „Jei kas nors klausia, ar mes galime laimėti, atsakymas yra: mes to nežinome“, – kalbėjo ji.

Prieš griežtesnius ginklų įstatymus Senate ir Atstovų rūmuose tradiciškai yra respublikonai. Tačiau reformą skeptiškai vertina ir B. Obamos demokratai, atstovaujantys kaimiškiesiems regionams. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi