Pasaulyje

2019.08.30 08:00

Estijos parlamentas balsuos dėl interpeliacijos premjerui Juriui Ratui

BNS2019.08.30 08:00

Estijos parlamentas penktadienį per neeilinę sesiją svarstys klausimą dėl nepasitikėjimo ministru pirmininku Juris Ratas.

Kaip informavo parlamento spaudos tarnyba, sesija šaukiama 44 įstatymų leidėjų iniciatyva. Iš viso šalies parlamente yra 101 narys.

„Apgailestaudami turime konstatuoti, kad Juris Ratas būdamas ministru pirmininku nesugebėjo užtikrinti tinkamo Estijos valdymo. Juris Ratas nesugebėjo suformuoti vyriausybės, kuri dirbtų dėl Estijos pažangos“, – rašoma iniciatyvos surengti balsavimą dėl nepasitikėjimo premjeru autorių pareiškime.

Jų nuomone, vyriausybė „vos pradėjusi dirbti ėmė puldinėti įvairias visuomenės grupes ir sugriovė visuomenės ryšius“.

„Turime vyriausybę, darančią žalą Estijos tarptautiniam prestižui. Jos nekompetetingi ministrai viršija įgaliojimus ir spjauna į teisinės valstybės principus. Turime vyriausybę, kuri nepaisant ekonomikos augimo leido ir leidžia pinigus ateities sąskaita“, – rašoma parlamentarų pareiškime.

Visgi mažai tikėtina, kad opozicinių Reformų partijos ir Socialdemokratų partijos iniciatyva dėl interpeliacijos premjeru sulauks parlamento pritarimo, nes valdančioji koalicija su 56 deputatais turi aiškią daugumą.

Kad būtų pareikštas nepasitikėjimas vyriausybe, opozicija turi surinkti 51 balsą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.