Naujienų srautas

Pasaulyje2019.08.29 16:13

Ukrainos Rados naujasis pirmininkas – pergalingos Zelenskio kampanijos architektas

atnaujinta 16.32
LRT.lt, ELTA 2019.08.29 16:13

Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininku išrinktas proprezidentinės partijos „Tautos tarnas“ vadovas Dmytro Razumkovas, praneša „Hromadske“. Už šį sprendimą nubalsavo dauguma parlamentarų, susirinkusių į pirmąjį posėdį.

D. Razumkovą parėmė 382 parlamentarai, gerokai daugiau negu patvirtinimui reikalingas minimumas – 226 balsai.

Naujasis Aukščiausiosios Rados vadovas pažadėjo, kad „šis parlamentas įeis į istoriją kaip parlamentas, kuris įstengs suvienyti Ukrainą“.

Pirmalaikiai Ukrainos parlamento rinkimai įvyko liepos 21-ąją, juose prezidento Volodymyro Zelenskio partija „Liaudies tarnas“ iškovojo 43,16 proc. balsų ir gavo Aukščiausiojoje Radoje 254 mandatus.

Pirmą kartą Ukrainos istorijoje viena partija turi reikiamus 226 balsus sprendimams priimti be kitų parlamentinių jėgų paramos. Tad V. Zelenskio partija galės savarankiškai sudaryti Vyriausybę.

Zelenskio dešinioji ranka

Laikytas artimiausiu V. Zelenskiui žmogumi rinkimų kampanijos metu, D. Razumkovas tapo ir „Tautos tarno“ partijos pirmininku. Politikos technologo tėvas Aleksandras 1994 m. Ukrainos prezidento rinkimuose talkino Leonidui Kučmai, o pastarąjį išrinkus tapo jo pirmuoju patarėju. Paskutiniajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje jis įkūrė savo vardo politikos analizės centrą, vieną iš šalyje žinomiausių „smegenų centrų“ iki šiol.

Būdamas 22-ejų, dabartinio Ukrainos prezidento bendražygis D. Razumkovas prisijungė prie „Regionų partijos“, iš kurios pasitraukė 2010 m., jos lyderiui Viktorui Janukovyčiui tapus prezidentu. D. Razumkovas yra sakęs, jog į Rusiją pabėgusio eksprezidento „niekada nepalaikė“.

Anot apžvalgininkų, nemaža dalis V. Zelenskio sėkmės tenka būtent D. Razumkovui, valdančiam konsultacijų bendrovę.

Dalydamas interviu D. Razumkovas įprastai kalba tik rusiškai, tai aiškindamas noru parodyti, jog rusų kalba Ukrainoje nėra diskriminuojama ir „ginti“ rusakalbių Kremliui nėra reikalo.

„Kol tęsiasi Rusijos agresija, kol Rusija nori ginti rusakalbius piliečius, eterio metu aš naudoju išimtinai tik rusų kalbą. Todėl kad aš manau, jog nereikia atvažiuoti su tankais, ateiti su automatais, kulkosvaidžiais ir žaliais žmogeliukais, ginant mane kaip rusakalbį“, – žiniasklaidai yra sakęs jis.

D. Razumkovas pasisako už Ukrainos narystę NATO ir Europos Sąjungoje, tačiau priduria padėtį vertinantis blaiviai ir suprantantis, jog artimiausiu metu šaliai tapti kurios nors nare nepavyks, nes ten „ji nėra laukiama“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi