Naujienų srautas

Pasaulyje2019.08.29 10:59

Pirksi raketų – gausi ledų: po milijardinio sandorio Putinas vaišino Turkijos prezidentą

LRT.lt 2019.08.29 10:59

Internete plinta vaizdo įrašas, kuriame Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas demonstruoja savo svetingumą rusiškas S-400 raketas įsigijusios Turkijos vadovui Recepui Tayyipui Erdoganui ir paprašytas nuperka jam ledų porciją.

Maskvoje vykusioje aviacijos parodoje „MAKS-2019“ viešintis R. T. Erdoganas prie ledų kiosko paklausė „ar jūs sumokėsite?“, o V. Putinas jam atsakė: „žinoma, jūs mano svečias“, rašo „The Moscow Times“.

Turkija jau sulaukė pirmosios rusiškų S-400 raketų sistemų siuntos, atroji siunta Ankarą turėtų pasiekti ateinančiais metais. Skaičiuojama, jog šio sandorio vertė siekia apie 2,2 mlrd. eurų. Po susitikimo su V. Putinu, R. T. Erdoganas sakė, jog nori tęsti karinės pramonės bendradarbiavimą su Rusija, rašo „Haaretz“.

Vladimiro Putino „išradingumas“: atvykusį Turkijos prezidentą pavaišino...ledais

Dėl sprendimo įsigyti rusiškas raketų sistemas, pašlijo Turkijos ir kitų NATO sąjungininkų santykiai. JAV pranešė, kad Turkija nesulauks amerikietiškų F-35 naikintuvų, nors į šį projektą šalis jau buvo investavusi virš 1 mlrd. eurų.

Vaizdo įrašą peržiūrėję žmonės netruko pastebėti, jog ledų pardavėja yra kažkur matyta. Paaiškėjo, jog V. Putinas iš tos pačios pardavėjos ledus pirko ir ankstesnių „MAKS“ parodų metu, ji užfiksuota 2017 metais paskelbtame vaizdo įraše iš parodos.

Kaip rašo „The Moscow Times“, pasikartojantis šios moters buvimas vaizdo įrašuose atitinka jau anksčiau pastebėtą tendenciją, jog viešų renginių metu V. Putiną dažnai supa tie patys žmonės.

Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas reaguodamas į tokius teiginius pareiškė nežinantis, ar tai ta pati moteris.

„MAKS-2019“ parodoje šalių prezidentai apžiūrėjo naujus Rusijos naikintuvus „Su-57“, keleivinį MC-21 lėktuvą, Mi-38 sraigtasparnį ir Be-200 aeroplaną, rašo „The Moscow Times“.

Parodoje dalyvauja virš 800 verslų atstovai iš užsienio, Rusija tikisi, kad tai išaugins šalyje gaminamų orlaivių prekybą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi