Naujienų srautas

Pasaulyje2019.08.29 08:09

Daugiau kaip milijonas žmonių pasirašė peticiją prieš Didžiosios Britanijos parlamento darbo suspendavimą

ELTA 2019.08.29 08:09

Per kelias valandas daugiau kaip milijonas žmonių pasirašė peticiją internete prieš Didžiosios Britanijos premjero Boriso Johnsono iniciatyvą suspenduoti parlamento darbą.

Ankstų ketvirtadienio rytą jau buvo surinkta 1,1 mln. virtualių parašų. Peticijos iniciatoriai reikalauja, kad parlamento darbas nebūtų nutrauktas, kol Didžioji Britanija neatidės išstojimo iš Europos Sąjungos (ES) arba jo neatšauks. Tokias peticijas gali inicijuoti kiekvienas pilietis, jos pirmiausiai yra simbolinio pobūdžio.

B. Johnsonas trečiadienį paskelbė, kad prieš spalio 31-ąją planuojamą šalies išstojimą iš ES kelioms savaitėms suspenduoja parlamento darbą. Karalienė Elžbieta II tam pritarė.

Tai reiškia, kad parlamentas turės labai mažai laiko, kad užkirstų kelią šalies pasitraukimui iš Bendrijos be sutarties. Tiesa, tai ir taip sunkiai įmanoma dėl daugybės kliūčių įstatymų leidyboje.

Suspenduodamas parlamento darbą, B. Johnsonas sukėlė pasipiktinimo bangą. Keliuose mietuose trečiadienio vakarą tūkstančiai žmonių išėjo į gatves. Londone demonstrantai susirinko netoli parlamento ir B. Johnsono rezidencijos Dauning Stryte. Jie reikalavo nutraukti „pučą“ ir mojo ES vėliavomis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi