Pasaulyje

2019.08.28 23:03

Puerto Riką aplenkęs uraganas „Dorian“ juda Floridos link

vėjas siekia 120 km/val.; atnaujinta 08.22
BNS2019.08.28 23:03

Stiprėjantis uraganas „Dorian“ trečiadienį aplenkė Puerto Riką, dar neatsigavusį po galingos audros, nusiaubusios šią JAV valdą prieš dvejus metus.

Majamyje įsikūręs Nacionalinis uraganų centras (NHC) informavo, kad saloje paskelbtas uragano ir atogrąžų audros pavojus atšauktas, o „Dorian“ slenka tolyn nuo Puerto Riko ir Mergelių Salų.

„Grėsmės nebėra“, – spaudos konferencijoje sakė naujoji Puerto Riko gubernatorė Wanda Vazquez.

Ji paskelbė, kad mokyklos vėl bus atidarytos, o žmonės nuo ketvirtadienio turėtų grįžti į savo darbo vietas. Anot gubernatorės, audra suteikė salai progą įvertinti, kaip ji pasiruošusi reaguoti į tokią stichiją.

„Šiomis dienomis rengėme realius mokymus, per kuriuos galėjome iš naujo įvertinti ir pakoreguoti visas mūsų reagavimo priemones, skirtas apsaugoti Puerto Riko žmones“, – sakė W. Vazquez.

Tačiau stichija tebekelia grėsmę kitoms teritorijoms.

„Prognozuojama, kad artimiausiomis dienomis „Dorian“ sustiprės ir virs galingu uraganu“, – nurodė NHC.

Audros nešamos liūtys Bahamose ir Jungtinių Valstijų pietryčiuose „gali sukelti gyvybei pavojingų staigių potvynių“, pridūrė tarnyba.

Dabartinė stichijos trajektorija rodo, kad „Dorian“ savaitės pabaigoje gali smogti Floridai, trečiadienį jau paskelbusiai nepaprastąją padėtį, arba kaimyninei Džordžijai.

Floridos gubernatorius Ronas DeSantisas paragino visus valstijos rytinės pakrantės gyventojus ruoštis galimam stichijos smūgiui.

„Svarbu, kad Floridos rytinės pakrantės gyventojai budriai stebėtų šią audrą. Kiekvienam Floridos gyventojui derėtų pasirūpinti maisto, vandens bei vaistų atsargomis septynioms dienoms ir turėti planą nelaimės atvejui“, – sakė gubernatoriaus.

Dar artėdamas prie Puerto Riko „Dorian“ išprovokavo ir politinę audrą.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas paskelbė Puerto Rike nepaprastąją padėtį, atverdamas kelią skirti salai federalinę pagalbą. Tačiau tuo pat metu jis pareiškė, kad Puerto Rikas yra „viena korumpuočiausių vietų Žemėje“.

„Jų politinė sistema yra žlugusi, o jų politikai – arba nekompetetingi, arba korumpuoti“, – parašė D. Trumpas socialiniame tinkle „Twitter“.

Prezidentas paskelbė nepaprastąją padėtį ir Mergelių Salose.

NHC duomenimis, ketvirtadienį 3 val. laiku (6 val. Lietuvos) laiku audros vėjo gūsių greitis siekė 140 km per valandą. Prognozuojama, kad sistemai judant šiaurės vakarų kryptimi, Bahamose turėtų iškristi iki 10 cm kritulių, o JAV pietryčiuose – iki 20 centimetrų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.