Naujienų srautas

Pasaulyje2019.08.28 17:29

Karalienė pritarė Johnsono prašymui: lemtingu „Brexitui“ metu parlamento darbas trumpės

atnaujinta 18.20
LRT.lt, BNS 2019.08.28 17:29

Karalienė Elžbieta II pritarė Boriso Johnsono prašymui sustabdyti parlamento darbą iki spalio 14 dienos, o tai reiškia, kad šalies įstatymų leidėjai turės mažiau laiko blokuoti „Brexitą“ be sutarties.

Šis monarchės žingsnis nebuvo netikėtas, nes per visą savo vadovavimo laikotarpį ji vengia veltis į politiką. Nors karalienė yra valstybės vadovė, tačiau politiškai ji yra neutrali. Sprendimus politiniais klausimais ji priima atsižvelgusi į Vyriausybės rekomendacijas.

Parlamento darbas tradiciškai sustabdomas, kol vyksta trijų pagrindinių partijų kasmetiniai suvažiavimai. Paskutinysis iš jų – valdančiosios Konservatorių partijos suvažiavimas – turėtų baigtis spalio 2-ąją.

Tačiau Britanijos premjeras Borisas Johnsonas nori, kad įstatymų leidėjai į darbą grįžtų spalio 14-ąją, šiandien dieną pranešė televizijos BBC ir „Sky News“. Dėl to jis kreipėsi į šalies karalienę, kuri jo siekį palaikė.

Visgi opozicijos parlamentarai tvirtina, kad taip premjeras nori suvaržyti įstatymo leidėjų galimybę priimti naują įstatymą, užkertantį kelią Britanijos pasitraukimui iš ES be jokios sutarties.

Nuogąstaujama, jog parlamentas taip netektų galimybės blokuoti „Brexito“ be susitarimo scenarijų, kuriam B. Johnsonas sakė esąs pasiryžęs, tačiau kuris reikštų, tikėtina, apsunkintas pasitraukimo iš ES sąlygas ir nežinomybę dėl būsimų santykių formato.

Reaguodamas į premjero B. Johnsono ėjimą opozicinės Leiboristų partijos lyderis Jeremy Corbynas trečiadienį paprašė karalienės skubios audiencijos, paskelbė britų dienraštis „The Independent“.

Pasak leidinio, šį laišką J. Corbynas išsiuntė netrukus po parlamentarų susitikimo, kur dalyvavo prieš „kietąjį“ pasitraukimą iš Europos Sąjungos pasisakantys leiboristai, Škotijos nacionalinės partijos nariai ir liberaldemokratai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi