Naujienų srautas

Pasaulyje2019.08.28 16:49

Zelenskis tikisi aktyvesnio JAV vaidmens derybose dėl Donbaso

BNS 2019.08.28 16:49

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis trečiadienį aptarė su šalyje viešinčiu JAV patarėju nacionalinio saugumo klausimais Johnu Boltonu abiejų šalių tvirtesnio bendradarbiavimo perspektyvas. Ukrainos vadovas išreiškė lūkestį, kad JAV aktyviau dalyvaus derybose dėl Donbaso.

Per susitikimą taip pat buvo aptartas pasiruošimas dvišalėms deryboms valstybių vadovų lygiu.

„Ukrainos prezidentas išreiškė viltį, kad JAV galės labiau prisidėti prie derybų dėl Donbaso. Jis pažymėjo, kad Ukraina sveikintų Jungtinių Valstijų prisijungimą prie [viršūnių susitikimų] Normandijos formatu“, – skelbiama ukrainiečių prezidentūros svetainėje, turint omenyje Ukrainos, Rusijos, Prancūzijos ir Vokietijos lyderių pastangas užbaigti separatistinį konfliktą Rytų Ukrainoje.

Taip pat buvo aptartos galimybės gilinti JAV ir Ukrainos bendradarbiavimą saugumo, gynybos ir energetinės nepriklausomybės srityse, taip pat pertvarkant Ukrainos kariuomenę bei gynybos pramonę.

Be to, V. Zelenskis pabrėžė, jog svarbu konsoliduoti JAV ir kitų Kijevo sąjungininkių poziciją, siekiant išlaisvinti Rusijoje kalinamus ukrainiečių jūrininkus ir kitus piliečius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi