Pasaulyje

2019.08.28 12:35

Artėjant lemiamoms „Brexito“ dienoms, Johnsonas sieks sustabdyti parlamento darbą

BNS, LRT.lt 2019.08.28 12:35

Jungtinės Karalystės Vyriausybė sieks, kad parlamento darbas liktų įšaldytas iki spalio 14 dienos, kai iki planuojamo šalies išstojimo iš Europos Sąjungos bus likusios tik dvi savaitės, trečiadienį pranešė žiniasklaida.

Parlamento darbas tradiciškai sustabdomas, kol vyksta trijų pagrindinių partijų kasmetiniai suvažiavimai. Paskutinysis iš jų – valdančiosios Konservatorių partijos suvažiavimas – turėtų baigtis spalio 2-ąją.

Tačiau Britanijos premjeras Borisas Johnsonas nori, kad įstatymų leidėjai į darbą grįžtų spalio 14-ąją, pranešė televizijos BBC ir „Sky News“. Dėl to jis kreipėsi į šalies karalienę.

Tai reikštų, jog parlamentas netektų galimybės blokuoti „Brexito“ be susitarimo scenarijų, kuriam B. Johnsonas sakė esąs pasiryžęs, tačiau kuris reikštų, tikėtina, apsunkintas pasitraukimo iš ES sąlygas ir nežinomybę dėl būsimų santykių formato.

Pavyzdžiui, prekybos tarp Bendrijos ir Jungtinės Karalystės sąlygos taptų sudėtingesnės, esama tikimybės, kad griežčiau reguliuojamas būtų ne tik prekių ir kapitalo, paslaugų, bet ir žmonių judėjimas tarp ES ir buvusios jos narės.

B. Johnsonas trečiadienį paneigė, kad jo kreipimasis yra motyvuotas noro apeiti tikėtiną parlamento veto, pridurdamas, kad parlamentarai aptarti „Brexito“ sąlygas esą turės pakankamai laiko ir prieš arba po itin svarbaus ES lyderių susitikimo Briuselyje spalio 17 d.

Papildysime.