Pasaulyje

2019.08.27 16:57

Prieš priimdamas pagalbą gesinant gaisrus, Bolsonaro tikisi Macrono atsiprašymo

atnaujinta 17.09
LRT.lt, BNS2019.08.27 16:57

Brazilijos prezidentas Jairas Bolsonaro antradienį pareiškė, kad svarstytų Didžiojo septyneto (G7) valstybių siūlomą pagalbą gesinant gaisrus Amazonijos atogrąžų miškuose, jei Prancūzijos lyderis Emmanuelis Macronas „atsiims įžeidimus“ jo atžvilgiu.

G7 pasiūlė 22,2 mln. JAV dolerių pagalbos paketą intensyviems gaisrams gesinti, tačiau J. Bolsonaro priėmė E. Macrono pasisakymus kaip abejonę jo tinkamumu užimti prezidento postą ir žodinį išpuolį prieš Brazilijos suverenitetą.

„Kad kalbėčiausi ar priimčiau ką nors iš Prancūzijos, su pačiais geriausiais ketinimais, jis turi atsiimti tuos žodžius, o tada galėsime kalbėtis“, – žurnalistams sakė brazilų prezidentas.

Pirmadienį E. Macronas pareiškė, kad G-7 šalys per Bjarice vykusį viršūnių susitikimą nusprendė skirti Amazoniją siaubiančių miškų gesinimui kiek daugiau nei 20 mln. JAV dolerių, tačiau dar praėjusią savaitę užsiminė apie galimybę blokuoti laisvosios prekybos susitarimą tarp Europos Sąjungos ir Lotynų Amerikos dėl to, kad J. Bolsonaro esą melavo apie savo aplinkosauginius įsipareigojimus.

Po to J. Bolsonaro teigė Prancūzijos prezidentą turint „kolonialisto mentalitetą“ bei leido sau nepagarbią repliką E. Macrono žmonos atžvilgiu Feisbuke, į ką Prancūzijos prezidentas taip pat sureagavo.

Brazilijos prezidento administracijos vadovas Onyxas Lorenzoni įpylė žibalo į ugnį primindamas apie Paryžiaus Švč. Dievo Motinos katedros gaisrą, kuriam esą galima buvo užkirsti kelią.

„Macronas nesugebėjo išvengti gaisro, kurį galima buvo numatyti, pasaulinio paveldo katedroje. Ko jis nori pamokyti mūsų šalį?“, – sakė „France24“ cituojamas O. Lorenzoni.

Populiariausi

Maskva

Pasaulyje

2021.04.21 20:44

Praha skelbia Maskvai ultimatumą, kad išsiųstiems čekų diplomatams būtų leista grįžti

Čekijoje sulaikyti 5 asmenys, įtariami teroristine veikla Rytų Ukrainoje; atnaujinta 23.00
Protesto akcija palaikyti Aleksejui Navalnui
10

Pasaulyje

2021.04.21 18:27

Protesto akcijose Navalnui palaikyti sulaikyta per 450 žmonių ir opozicionieriaus bendražygiai

JT ekspertai: Navalnas – „rimtame pavojuje“, atnaujinta 20.49
10