Pasaulyje

2019.08.27 15:35

Macronas norėtų „permaišyti kortas“ santykiuose su Rusija

LRT.lt, BNS2019.08.27 15:35

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas antradienį pareiškė, kad, jo nuomone, reikia padidinti diplomatines pastangas Rusijos atžvilgiu.

„Esu įsitikinęs, kad mums reikia labai kruopščiai permaišyti kortas, mezgant sąžiningą ir reiklų dialogą su Rusija“, – pareiškė Prancūzijos vadovas, sakydamas kalbą šalies užsienio politikos klausimais.

Pasak E. Macrono, tai yra būtina, ypač siekiant suderinti bendrą Europos strategiją Rusijos atžvilgiu.

Tarp savaitgalį įvykusio Didžiojo septyneto (G7) lyderių konsensuso dėl bendradarbiavimo su Rusija rasti nepavyko - D. Trumpas patvirtino, jog kitais metais, susitikimui vykstant Jungtinėse Valstijose, Vladimirą Putiną jis kvies.

E. Macronas toną švelnina jau kurį laiką, jis veikiausiai dalyvaus ir Pergalės dienos parade Maskvoje kitąmet, pastaraisiais metais ignoruotame daugumos valstybių vadovų.

Tačiau Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas anksčiau pareiškė, kad nemato galimybės sugrąžinti Rusiją į Didįjį aštuonetą, kol nėra išspręsta krizė Ukrainoje. Kategoriškas ir Kanados premjeras Justinas Trudeau.

„G7 – tai šalių bendraminčių, darančių teigiamą poveikį pasaulio ekonomikai, draugija. Rusijos veiksmai Ukrainoje ir kitur aiškiai leidžia suprasti, kad ji negali būti šios šalių bendraminčių grupės partnerė“, – pirmadienį pabrėžė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt