Naujienų srautas

Pasaulyje2019.08.27 13:14

Nepastebimos liepsnos: Afrikoje dega 3 kartus daugiau gaisrų nei Amazonės miškuose

LRT.lt 2019.08.27 13:14

Gaisrai Amazonės atogrąžų miškuose prikaustė pasaulio dėmesį, tačiau aiškėja, kad tris kartus daugiau gaisrų šiuo metu siaučia centrinėje Afrikos dalyje esančiose Angoloje ir Kongo Demokratinėje Respublikoje, praneša BBC.

Viso pasaulio žiniasklaida aprašo katastrofiškus atogrąžų miškų gaisrus Pietų Amerikoje. Didžiojo septyneto (G7) valstybės pažadėjo skirti finansinę paramą Brazilijai, kad padėtų gesinti gaisrus „pasaulio plaučiais“ vadinamuose miškuose.

Tačiau žmonėms patikrinus JAV kosmoso agentūros NASA sudarytus gaisrų žemėlapius, paaiškėjo, kad gerokai daugiau gaisrų šiuo metu liepsnoja centrinėje Afrikos dalyje, rašo BBC.

Per 2 dienas (rugpjūčio 21–23 d.) Angoloje kilo beveik 7 tūkst. gaisrų, tai tris kartus daugiau gaisrų nei per dvi paras kilo Brazilijos miškuose. Kaimyninėje Kongo DR tuo metu kilo virš 3 tūkst. gaisrų.

„Bloomberg“ turimais duomenimis, šios dvi Afrikos valstybės pirmauja pagal gaisrų skaičių pasaulyje rugpjūčio pabaigoje, o Brazilija užima 3 vietą sąraše. Virš 1 tūkst. gaisrų per 2 paras taip pat kilo Zambijoje.

Tačiau gaisrai Afrikoje nesusilaukė tokio didelio žiniasklaidos dėmesio. Pranešęs apie G7 valstybių pasiryžimą Brazilijai skirti 20 mln. eurų kovoti su gaisrais atogrąžų miškuose, pirmadienį Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas atkreipė dėmesį ir į Afrikoje siaučiančius gaisrus.

„Miškai dega ir Užsachario Afrikoje“, – tviteryje parašė E. Macronas. Jis pridėjo, kad svarsto imtis panašios iniciatyvos teikti pagalbą šiam regionui, kaip ir Pietų Amerikai.

Palydovinėse nuotraukose nematyti, ar liepsnoja Afrikos miškai, ar žolynai ir kokio tiksliai dydžio yra paskiri gaisrai. Stebėtojai šiuos gaisrus lygina su panašaus masto stichija, kuri siautė regione prieš porą metų. Tada gaisrus sukėlė ūkininkai, iškirtę augmeniją ir siekdami žemę naudoti ūkinei veiklai, rašo BBC.

Tokia technika dažnai naudojama Užsachario Afrikoje prieš artėjantį lietaus sezoną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi