Naujienų srautas

Pasaulyje2019.08.27 11:52

Pro turistų pamėgtą Malagą praūžė stiprus tornadas, Madride liūtis skandino automobilius

atnaujinta 12.50
LRT.lt, BNS 2019.08.27 11:52

Pro Ispanijos pietuose esančios Malagos priemiestį pirmadienio vakarą praslinko tornadas, palydėtas gausios liūties ir žaibų.

Tornadas užfiksuotas Campillos priemiestyje, netoli Malagos, kuri mėgstama turistų iš viso pasaulio.

Apie žūtis ar sužeistuosius nepranešama, tačiau daug turtinės žalos Campillosą tvindančios liūtys. Miesto valdžia informavo gyventojus, kiek tai įmanoma, likti namuose ir nesinaudoti automobiliais.

Ispanijoje paskelbtas „geltonasis“ pavojaus lygmuo Antequeros ir Guadaltebos regionuose dėl liūčių, vietomis iškrito stipri kruša.

Campillosą stiprios liūtys merkė praėjusį spalį, o viena stipriausių audrų Malagoje fiksuota prieš dešimtmetį – tuomet tornadas sužalojo 25 žmones.

Madride – potvynis

Pastarosiomis dienomis su stichija susiduria ir kitos Ispanijos dalys. Sostinėje Madride eismas gatvėmis ir metropoliteno linijomis antradienį buvo smarkiai sutrikdytas dėl praeitą naktį kilusių smarkių liūčių, sukėlusių didelių potvynių, pranešė tarnybos.

Vietos žiniasklaidos paskelbtuose vaizdo įrašuose matyti, kad sostinės priemiestyje Arganda del Rėjuje purvo srautai nešė automobilius, o gatves padengė krušos sluoksnis.

„Niekas nebuvo sužeistas, o ištikus tokio masto masto audrai intervencijos buvo gana nedidelės – iš gatvių šalintos šakos, garažų, rūsių ir verslo įmonių užliejimai“, – naujienų agentūrai sakė gelbėjimo tarnybos atstovas.

Pirmadienį regiono ugniagesių tarnyba priėmė 152 iškvietimus.

Pirmadienį vakare, kai Madridą juosiančių keturių greitkelių kai kuriuose ruožuose eismas buvo užblokuotas. Taip pat buvo paralyžiuotas eismas penkiomis metropoliteno linijomis, užlietos kelios stotys.

Antradienį ryte eismas kai kuriais greitkeliais vis dar buvo ribojamas. Taip pat išliko užblokuota viena požeminė linija ties Arganda del Rėjumi. Šio pietrytinio priemiesčio ligoninė, taip pat didelė Taikos ligoninė Madride buvo užlietos, sakė gelbėjimo tarnybos atstovas.

Dar vienas gamtos stichijų taikinys – Ispanija: gatvės Madride virto srauniomis upėmis, kliuvo ir metropolitenui
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi