Naujienų srautas

Pasaulyje2019.08.27 08:52

Iranas neketina derėtis su Vakarais dėl savo raketų programos

BNS 2019.08.27 08:52

Iranas atmetė Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono siūlymą surengti derybas dėl savo raketų programos, pirmadienį pranešė iraniečių televizija „Press TV“, remdamasi vienu informuotu šaltiniu.

Televizijos pašnekovas, pageidavęs neviešinti jo vardo, sakė, kad Iranas laikosi nuostatos, jog jo raketų programa yra šalies vidaus reikalas ir negali būti derybų objektas.

Kaip pranešama, Iranas taip pat atmetė E. Macrono pasiūlymą surengti derybas regiono saugumo klausimais.

Naujienų agentūra „Bloomberg“ praeitą savaitgalį paskelbė, kad E. Macronas pasiūlė JAV prezidentui Donaldui Trumpui planą, kad Iranas ribotą laikotarpį galėtų eksportuoti savo naftą, bet mainais privalėtų grįžti prie 2015 metų daugiašalės sutarties dėl Teherano branduolinės programos nuostatų laikymosi. Be to, Iranas taip pat turėtų atnaujinti derybas dėl savo raketų programos ir regioninių klausimų, kai 2025 metais minėta sutartis liausis galiojusi.

„Bloomberg“ pažymėjo, kad D. Trumpas vargu ar palaikys E. Macrono planą.

Į praeitą savaitgalį Prancūzijos pajūrio kurorte Bjarice vykusį Didžiojo septyneto (G7) viršūnių susitikimą netikėtai atvyko Irano užsienio reikalų ministras Mohammadas Javadas Zarifas. Ten jis susitiko su prancūzų diplomatijos vadovu Jeanu-Yves`u Le Drianu ir E. Macronu.

Be to, įvyko M. J. Zarifo susitikimas su Prancūzijos finansų ministru Bruno Le Maire`u. Jiedu aptarė problemas, susijusias su europiečių kuriama atsiskaitymų su Iranu sistema INSTEX, turinčia padėti apeiti Vašingtono Teheranui taikomas sankcijas.

Prancūzijos prezidento kanceliarijos paskelbtame pranešime įvykusios derybos vertinamos teigiamai ir reiškiamas siekis šiuos kontaktus toliau plėtoti.

Pats M. J. Zarifas pareiškė, kad vizito rezultatai yra Teherano aktyvios diplomatijos išraiška.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi