Pasaulyje

2019.08.27 07:40

Brazilijos prezidentas toliau nesutaria su Macronu: atmetė G7 siūlymą padėti gesinti gaisrus Amazonėje

Brazilijos prezidentas Jairas Bolsonaro pirmadienį sukritikavo Didžiojo septyneto (G7) valstybių siūlymą padėti jo šaliai gesinti gaisrus Amazonės atogrąžų miškuose, pabrėždamas, kad Brazilija nėra Vakarų kolonija.

„Negalime susitaikyti su tuo, kad [Prancūzijos] prezidentas [Emmanuelis] Macronas imasi nepagrįstų atakų Amazonės klausimu ar dangsto savo ketinimus G7 valstybių aljanso siūlymais „gelbėti“ Amazonę, lyg būtumėme kolonija ar neutrali teritorija“, – parašė jis socialiniame tinkle „Twitter“.

Pirmadienį E. Macronas pareiškė, kad G7 šalys per Bjarice vykstantį viršūnių susitikimą nusprendė skirti Amazoniją siaubiančių miškų gesinimui apie 20 mln. JAV dolerių (18 mln. eurų).

Praėjusios savaitės pabaigoje, prieš forumo pradžią prancūzų lyderis pasiūlė aptarti per jį atsaką į šiuos gaisrus. J. Bolsonaro savo ruožtu apkaltino E. Macroną turint „kolonijinį mentalitetą“.

Amazės miškų gaisrai yra įprastas reiškinys sausros laikotarpiais, besitęsiančiais nuo liepos iki spalio. Tačiau šiemet padėtis yra aštresnė nei anksčiau. Nuo šių metų pradžios Brazilijoje užfiksuota per 75 tūkst. gaisrų židinių – daugiau jų buvo tik 2013 metais. Pernai iki rugpjūčio buvo užregistruota apie 40 tūkst. užsidegimų.

Miškai dega ne tik Brazilijoje, bet ir kaimyninėse valstybėse – Venesueloje, Bolivijoje, Kolumbijoje, Peru, Gajanoje.