Pasaulyje

2019.08.26 15:52

Trumpas: JAV ir Prancūzija artėja link susitarimo dėl interneto milžinų mokesčio

ELTA2019.08.26 15:52

Amerikiečių ir prancūzų derybininkai „artėja“ link susitarimo dėl didžiųjų JAV technologijų įmonių pajamų apmokestinimo, sukėlusio nesutarimus tarp Jungtinių Valstijų ir Prancūzijos, teigia Donaldas Trumpas.

„Jie nori susitarti, žiūrėsime, ar mes galime pasiekti susitarimą. Artėjame (link susitarimo)“, – žurnalistams Didžiojo septyneto (G7) viršūnių susitikime Bjarice sakė D. Trumpas. Anksčiau JAV prezidentas grasino įvesti muitus prancūziškam vynui po to, kai Paryžius nusprendė įvesti skaitmeninių paslaugų mokestį, kurį D. Trumpas vadino „labai nesąžiningu“.

Prancūzijos parlamentas atitinkamą įstatymo projektą priėmė liepą. Įstatymą Prancūzija priėmė savarankiškai, nelaukdama užsitęsusių derybų tarptautinėse organizacijose baigties. Mokesčiu siekiama užtikrinti, kad technologijų milžinai, kaip „Facebook“ ir „Google“, mokėtų pakankamai mokesčių kiekvienoje šalyje, kurioje bendrovės vykdo savo veiklą.

Jungtinė Karalystė (JK) taip pat skelbė ketinanti įvesti taip vadinamą interneto milžinų mokestį, šalyje kilus kritikos bangai dėl to, kad technologijų bendrovės galimai išnaudoja įstatymų spragas, siekdamos gerokai susimažinti mokesčius.

Pagal ES teisėtvarką, amerikiečių technologijų milžinai gali deklaruoti visoje ES gaunamas pajamas vienoje iš Bendrijos šalių – daugeliu atveju tai būna lengvatinio apmokestinimo valstybės, kaip Airija ar Nyderlandai.

Prancūzijos žingsnis susilaukė „Google“, „Amazon“, „Facebook“ ir „Apple“, taip vadinamos GAFA grupės, kaltinimų diskriminacija ir D. Trumpas grasinimų atsakyti muitais prancūziškam vynui.

JAV savo ruožtu siekia bendro sutarimo dėl skaitmeninių paslaugų apmokestinimo Didžiojo dvidešimtuko (G20) formate su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) palaikymu.

Liepą G7 šalių finansų ministrai susitiko deryboms, kuriose sutarė dėl tolesnių žingsnių, leisiančių pasiekti visapusišką susitarimą dėl interneto milžinų apmokestinimo iki 2020-ųjų.

Kalbėdama šalia D. Trumpo, Vokietijos kanclerė Angela Merkel dar kartą pakartojo Vokietijos poziciją: „Ketiname iki 2020-ųjų EBPO viduje rasti sprendimą, tinkamą visiems ir kiekvienam. Tai būtų milžiniškas proveržis, atnešiantis naudos visiems“, – sakė A. Merkel.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.