Naujienų srautas

Pasaulyje2019.08.25 15:58

Johnsonas: „Brexito“ be susitarimo atveju JK neketina apmokėti „skyrybų“ sąskaitos

BNS 2019.08.25 15:58

Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos be susitarimo scenarijus Londonui sutaupytų daug pinigų, nes šalis tokiu atveju neketina apmokėti „skyrybų“ su Bendrija sutarties, sekmadienį britų televizijai „ITV News“ pareiškė šalies premjeras Borisas Johnsonas.

„Jei pasitrauksime be susitarimo, žinoma, daugiau nebereikės kalbėti apie 39 mlrd. svarų (43 mlrd. eurų) mokėjimą, – sakė jis. – Nesigilinsiu į skaičius, bet mūsų šalis turės didelę sumą, kurią galės išleisti savo prioritetams. Tai nėra grasinimas, o tiesiog pareiškimas apie realijas. Reikalai einasi būtent taip.“

Tuo metu britų televizijai „Sky News“ B. Johnsonas pareiškė, kad yra teigiamų tendencijų dėl „Brexito“ su susitarimu scenarijaus.

„Bus susitarimas, ar jo nebus, visiškai priklauso nuo mūsų draugų. Mūsų partneriai ES ir aš manome, kad per pastarąsias kelias dienas mums pavyko pasiekti gana daug laimėjimų, – kalbėjo britų premjeras. – Manau, dabar yra galimybė, kad turėsime susitarimą, bet tam, kad gautume susitarimą, turime būti pasirengę išstojimui [iš ES] ir be jo.“

B. Johnsonas nekart yra sakęs, kad JK bet kokiu atveju paliks ES iki nustatyto termino – spalio 31-osios. Jis taip pat tvirtino, kad susitarimo su Briuseliu pasiekimas yra jo prioritetas.

Tuo metu Briuselis pabrėžia, kad iš naujo dėl pagrindinės susitarimo dalies deramasi nebus. Toje dalyje minima prieštaringai vertinama vadinamoji apsidraudžiamoji priemonė dėl Airijos problemos, Bendrijos suderėta su ankstesne JK lydere Theresa May.

Apsidraudžiamoji priemonė (backstop) turi užtikrinti, kad JK išstojus iš ES nebūtų atnaujinti muitinės tikrinimai prie sienos tarp Bendrijos nare liekančios Airijos ir Jungtinei Karalystei priklausančios Šiaurės Airijos.

B. Johnsonas šį mechanizmą laiko „antidemokratišku“ ir iššūkiu Britanijos suverenitetui, nes jis reikalauja, kad Londonas pereinamuoju laikotarpiu laikytųsi Bendrijos taisyklių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi