Pasaulyje

2019.08.25 11:01

„Bloomberg“: Trumpas neatmeta galimybės pakviesti Putiną į G7 susitikimą kitąmet

atnaujinta 11.42
BNS2019.08.25 11:01

JAV prezidentas Donaldas Trumpas sekmadienį pareiškė, kad neatmeta galimybės, jog Rusijos lyderis Vladimiras Putinas bus pakviestas į kitąmet Jungtinėse Valstijose vyksiantį Didžiojo septyneto (G7) susitikimą, informavo naujienų agentūra „Bloomberg“.

„Visiškai įmanoma, kad Trumpas kaip svečia pakvies Vladimirą Putiną į G7 viršūnių susitikimą kitais metais“, – pranešė agentūra.

JAV lyderis patvirtino, kad G7 šalių lyderiai aptarė galimybę sugrąžinti Rusiją į galingųjų pasaulio valstybių klubą. Tačiau jis sakė nežinantis, ar Maskva grįš.

Kaip rašo „Bloomberg“, „galimas [Rusijos] sugrįžimas į grupę – diskusijų tema, tačiau europiečiai pareiškė, kad pirmiausia būtina sureguliuoti krizę Ukrainoje“.

Tuo metu diplomatiniai šaltiniai teigia, kad G7 šalių vadovai palaiko idėją stiprinti bendradarbiavimą su Rusija, bet sako, kad priimti ją atgal į grupę būtų pernelyg anksti.

„G7 lyderiai pritaria bendradarbiavimo su Rusija stiprinimui, [bet] reintegracijai dar per anksti“, – pareiškė vienas šaltinis, pageidavęs neviešinti savo pavardės.

Rusija prie galingųjų valstybių klubo prisijungė 1997-aisiais, tačiau po 2014 metais įvykdytos Ukrainai priklausančio Krymo aneksijos buvo iš jo pašalinta.

Rusijos vadovas V. Putinas taip pat kaltinamas stovįs už virtinės Kremliaus kritikų nužudymų Didžiojoje Britanijoje bei kitur Europoje, taip pat dėl bandymo paveikti 2016 metų JAV prezidento rinkimus, kuriuose D. Trumpas netikėtai iškovojo pergalę.

G7 priklausančių Didžiosios Britanijos, Kanados, Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Japonijos ir JAV lyderiai dalyvauja rugpjūčio 24–26 dienomis vykstančiame susitikime Prancūzijos kurorte Bjarice.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.