Naujienų srautas

Pasaulyje2019.08.24 19:51

Ukrainoje švenčiamos 28-osios nepriklausomybės metinės

Ukraina švenčia 28-ąsias nepriklausomybės metines. Per iškilmes Kijeve, Dangaus Šimtinės alėjoje, tylos minute ir 100 varpo dūžių pagerbti žuvusieji 2014-aisiais per tautos sukilimą prieš prorusišką valdžią.

Šventinėse ceremonijose dalyvavo Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis su žmona Olena Zelenska. Dar liepą naujasis Ukrainos vadovas paskelbė, kad nuo šiol Nepriklausomybės dieną karinės technikos paradai nebus rengiami, didžiausias dėmesys bus skiriamas kariams.

„Švęsti Ukrainos nepriklausomybės dieną pradėjome toje vietoje, kur geriausi Ukrainos sūnūs ir dukros už ją paaukojo savo gyvybes, savo ateitį. Jie pasiaukojo už mūsų ateitį. Ir šiandien mūsų ateitis jiems sako ačiū“, – savo kalboje sakė Ukrainos prezidentas.

Apdovanoti Ukrainos nepriklausomybę šalies Rytuose ginantys didvyriai. Kariai, savanoriai dalyvavo Gynėjų eisenoje nuo Ševčenkos parko pagrindine Kijevo gatve. Ukrainos prezidentas V. Zelenskis pranešė pasirašęs įsaką dėl Ukrainos gynėjų dienos, skirtos atminti žuvusiems už šalies nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą. Ji kasmet bus minima rugpjūčio 29-ąją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi