Naujienų srautas

Pasaulyje2019.08.24 17:25

Rusija išbandė pažangias balistines raketas

ELTA 2019.08.24 17:25

Iš Rusijos povandeninių laivų buvo paleistos dvi branduolines galvutes nešti pajėgios raketos, kurios sunaikino specialiai bandymui sumontuotus taikinius atokiuose šalies regionuose. Rusija šį raketų išbandymą atliko praėjus dviem dienoms po to, kai Maskva pažadėjo atsakyti į JAV bandymus, pranešė „Deutsche Welle“.

Du Rusijos povandeniniai laivai šeštadienio rytą dalyvavo tarpžemyninių balistinių raketų (ICBM) bandyme, iš abiejų buvo paleista po raketą, nutaikytą į taikinius Kamčiatkoje, Rusijos tolimuosiuose rytuose ir Archangelske šalies šiaurinėje dalyje, skelbė Rusijos karinių pajėgų atstovai.

Paleidimu buvo mėginamos Rusijos Bulava ir Sineva raketos. Abi jos yra pritaikytos ir gali nešti branduolines galvutes.

„Su tikro dydžio kovinių užtaisų modeliais buvo įvykdytas visas paleidimo ciklas, jie neutralizavo manekenų taikinius Kamčiatkoje ir Archangelske“, – teigė karinių pajėgų atstovai.

Skystojo kuro raketa Sineva yra laikoma viena pažangiausių raketų Rusijos arsenale. 2008 metų pratybų metu Sineva pasiekė rekordą ir nuskrido ilgiausią balistinės raketos įveiktą atstumą – daugiau nei 11 000 km. Bulavos modelis yra dar naujesnis, ji varoma kietuoju kuru ir yra pajėgi nešti iki 10 galvučių 8 000 km. Kiekviena iš raketų turi atskiras valdymo sistemas, kurios leidžia ir skrydžio metu pakeisti raketos trajektoriją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi