Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Burundžio prezidentas P. Nkurunziza perrinktas trečiajai kadencijai

BNS2015.09.08 13:45

Burundžio prezidentas Pierre'as Nkurunziza laimėjo prognozuotą bet prieštaringai vertinamą trečią iš eilės kadenciją prezidento poste, paskelbė penktadienį rinkimų komisija.

Burundžio prezidentas Pierre'as Nkurunziza laimėjo prognozuotą bet prieštaringai vertinamą trečią iš eilės kadenciją prezidento poste, paskelbė penktadienį rinkimų komisija.

Jau pirmajame balsavimo rate antradienį P. Nkurunziza pelnė 69,41 proc. balsų ir tuo pačiu galutinę pergalę rinkimuose, nurodė komisijos pareigūnai.

Opozicija smerkdama nekonstituciniu vadino P. Nkurunzizos kandidatavimą; kelis mėnesius nesiliovė protestai, net mėginta nuversti valdžią šioje Afrikos vidurio valstybėje.

Prezidento rinkimų balsalapiuose buvo aštuoni kandidatai, bet dauguma jų pasitraukė iš lenktynių, dauguma nepriklausomos žiniasklaidos priemonių buvo uždarytos, todėl kandidatai negalėjo vykdyti savo kampanijos.

Protestai prieš P. Nkurunziza buvo žiauriai nuslopinti, ir nuo balandžio pabaigos žuvo mažiausiai 100 žmonių. Daugelis opozicijos veikėjų pabėgo į užsienį, prisidėdami prie masinio daugiau kaip 150 tūkst. paprastų Burundžio piliečių, pasitraukusių iš tėvynės, baiminantis, kad joje vėl gali plačiai išplisti smurtas.

Gegužės viduryje keli maištaujantys generolai pamėgino nuversti P. Nkurunzizą, bet jų surengtas pučas žlugo. Tada jie pradėjo sukilimą šalies šiaurėje.

Iš naujausios virtinės išpuolių per vieną jų praėjusią naktį buvo sužeisti keturi žmonės, kai sprogo granata, įmesta į P. Nkurunzizos valdančiosios partijos CNDD-FDD pareigūno namus.

Vyriausybė atmeta kritiką rinkimams, kuriuose, anot JAV, Europos Sąjungos ir buvusios kolonijos šeimininkės Belgijos, trūko patikimumo.