Naujienų srautas

Pasaulyje2019.08.24 12:16

Iranas skelbia išbandęs „naują raketą“

BNS 2019.08.24 12:16

Irano įtakinga Revoliucinė gvardija šeštadienį paskelbė sėkmingai išbandžiusi „naują raketą“, augant įtampai su Jungtinėmis Valstijomis bei yrant branduoliniam susitarimui, kurį Teheranas yra sudaręs su galingosiomis valstybėmis.

Pasak pusiau valstybinės naujienų agentūros „Tasnim“, palaikančios glaudžius ryšius su gvardija, apie penktadienį įvykdytą sėkmingą raketos bandymą šalies dvasininkams pranešė generolas Hosseinas Salami.

Šį įvykį jis pavadino „viena sėkmingiausių dienų mūsų valstybei“, bet išsamiau nekomentavo nei ginklo pobūdžio nei paties bandymo.

Ketvirtadienį Irano prezidentas Hassanas Rouhani oficialiai pristatė naująją jo šalyje gaminamą oro erdvės gynybos raketų sistemą „Bavar 373“.

Šiitiška respublika nuo 1992 metų savarankiškai vysto gynybos pramonę.

Vašingtonas pernai pasitraukė iš 2015 metais pasirašyto vadinamojo Bendrojo išsamių veiksmų plano (JCPOA) ir grąžino Teheranui skaudžias sankcijas, nerimaudamas dėl Irano raketų programos bei augančios įtakos regione. JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija teigia, kad šios sutarties nepakanka pažaboti Irano balistinių raketų programai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi