Pasaulyje

2019.08.24 11:49

Honkonge vėl aštrėja įtampa tarp policijos ir protestuotojų

BNS2019.08.24 11:49

Honkonge šeštadienį vėl didėja įtampa, riaušių policijai pastojus kelią protestuotojams netoli vienos policijos nuovados darbininkiškame rajone.

Tūkstančiai demonstrantų, kurių daugelis buvo užsidėję statybininkų šalmus ir dujokaukes, žygiavo pramoniniu Kun Tongo rajonu, bet jiems kelią užtvėrė dešimtys riaušių policininkų, apsiginklavusių skydais ir lazdomis.

Protestuotojai pradėjo statyti barikadą iš kelių užtvarų ir pastoliams statyti naudojamų bambukinių karčių, šūkaudami įžeidimus policijai.

Honkongo policija užsitraukė protestuotojų pyktį dėl esą per didelio šiurkščios jėgos naudojimo per jau kelis mėnesius šiame autonominiame Kinijos regione vykstančias demonstracijas.

Per protestus prasiverždavus smurtui policija naudojo gumines lazdas, plastikines kulkas ir ašarines dujas, bet pareigūnai taip pat kaltinami mušę taikius demonstrantus.

Vis dėlto pastarosiomis dienomis padėtis mieste atrodė kiek aprimusi. Vėliausi dideli susirėmimai vyko prieš pusantros savaitės.

Šeštadienį įtampa vėl padidėjo per eitynes, į kurias susirinko smurto nevengiančių radikalių pažiūrų demonstrantų, pramintų „drąsiaisiais“.

„Dar niekada nemačiau, kad Honkonge susiklostytų tokia padėtis“, – naujienų agentūrai AFP sakė 65 metų Dee Cheung.

„Į gatves išėję jaunuoliai rizikuoja savo ateitimi. Jie tai daro dėl Honkongo, – pridūrė ji. – Gali būti dalykų, kuriems mes nepritariame, pavyzdžiui, „drąsiesiems“, kurie yra nusiteikę pulti. Tačiau pagalvokime, kodėl jie taip elgiasi?“

Protestai Honkonge prasidėjo dėl siūlyto ekstradicijos įstatymo projekto, numačiusio galimybę išduoti įtariamuosius žemyninei Kinijai. Vėliau jie peraugo į platesnius raginimus užtikrinti demokratiją, taip pat reikalavimus, kad policija būtų atskaitinga už savo veiksmus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt