Pasaulyje

2019.08.23 22:13

Po aviacijos smūgio turkų kolonai Sirijoje Turkijos prezidentas vyks į Maskvą

BNS2019.08.23 22:13

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas antradienį apsilankys Maskvoje ir susitiks su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, pranešė prezidentūra Ankaroje.

Šis susitikimas įvyks praėjus kelioms dienoms po aviacijos smūgio Sirijoje, kurio taikiniu tapo turkų karinė kolona.

R. T. Erdoganas vyks į Maskvą vienos dienos vizito, nurodė prezidentūra, bet daugiau detalių nepateikė.

Apie šį vizitą netikėtai buvo paskelbta Sirijos prezidento Basharo al Assado pajėgoms iškovojus naujų pergalių šalies šiaurės vakaruose per jau kelis mėnesius vykstantį Rusijos remiamą puolimą.

Turkija yra aktyvi B. al Assado oponentė ir remia sukilėlius, kovojančius, kad šis lyderis būtų nuverstas.

Tačiau Ankara pernai sudarė susitarimą su Maskva, turintį apsaugoti Idlibo provinciją nuo didelio Damasko režimo pajėgų puolimo.

Turkų pareigūnai pirmadienį griežtai pasmerkė aviacijos smūgį prieš jų karinę koloną, judėjusią Idlibo provincijoje. Anot jų, ši ataka pažeidžia susitarimus su Sirija.

Ankara dėl šios atakos kaltina „režimo pajėgas“ ir teigia, kad per smūgį žuvo trys civiliai. Tuo metu Didžiojoje Britanijoje įsikūrusi nevyriausybinė organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR) pranešė, kad koloną atakavo Sirijos ir Rusijos oro pajėgos ir kad ji turėjo sutrukdyti kolonos judėjimui per Idlibą.

V. Putinas ir R. T. Erdoganas penktadienį kalbėdamiesi telefonu susitarė „suaktyvinti abipuses pastangas“, kad padėtis normalizuotųsi, paskelbė Kremlius.

„Jie susitarė suaktyvinti suaktyvinti abipuses pastangas, kurių tikslas – likviduoti iš šio regiono kylančią terorizmo grėsmę“, – sakoma pranešime.

Pokalbį telefonu inicijavo R. T. Erdoganas.

Turkijos prezidentūra nurodė, kad „režimo Idlibe įvykdyti paliaubų pažeidimai ir jo atakos atvedė prie sunkios humanitarinės krizės“.

„Šios atakos kenkia pastangoms sureguliuoti Sirijos konfliktą“, – sakoma pranešime.

Nuo balandžio pabaigos Sirija ir Rusija suintensyvino bombardavimus Idlibo regione, turinčiame apie 3 mln. gyventojų. Per šią kampaniją žuvo daugiau kaip 860 civilių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt